kpb

Halloween w Baranach

Z okazji święta Halloween zapraszamy na dwa nocne pokazy filmu DORIAN GRAY - gotyckiego horroru, opowiadającego legendę życia pięknego młodzieńca, który w tajemniczy sposób zyskuje wieczną młodość. Dreszcze przechodzące po plecach zagwarantuje sceneria dziewiętnastowiecznego mrocznego Londynu, przeklęty obraz oraz klimatyczna muzyka!

Adaptacja słynnej powieści Oscara Wilde'a - na nocnych seansach w Kinie Pod Baranami w piątek i w sobotę, 29 oraz 30 października o godz. 22.00.

BILETY:
19 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)


DORIAN GRAY | DORIAN GRAY
reż. Oliver Parker, Wielka Brytania 2009, 112'

Jedna z najmroczniejszych legend zrealizowana w konwencji gotyckiego horroru, oparta na powieści Oscara Wilde'a.

Młody chłopak, Dorian Gray (Ben Barnes) przybywa do Londynu. Na miejscu poznaje malarza Basila Hallwarda (Ben Chaplin), który zafascynowany hipnotyczną urodą i niewinnością młodzieńca postanawia namalować jego portret. Na jednym ze spotkań towarzyskich, Dorian poznaje Lorda Henry’ego Wottona (Colin Firth), który urzeka go swoimi oryginalnymi poglądami. I choć teorie Henry'ego na początku budzą w chłopcu sprzeciw, to mimowolnie im ulega. Gdy Dorian po raz pierwszy widzi swój portret, wypowiada pochopne życzenie: oddałby wszystko, żeby zachować młodość i urodę jak te uchwycone na płótnie - nawet za cenę duszy. Od tego momentu życie Doriana zmienia się radykalnie. Z niewinnego chłopca zmienia się w upadłego anioła, choć jeszcze nie wie jaką cenę przyjdzie mu zapłacić.

Pierwsze wydanie książki Oscara Wilde'a Portret Doriana Graya pojawiło się w roku 1890 i uważane jest za jedno z największych dzieł klasycznego gotyckiego horroru.

W filmie występują m.in. Ben Barnes jako Dorian Gray (Wojna domowa, Opowieści z Narnii i Gwiezdny pył), weteran ekranu Colin Firth (Samotny mężczyzna) i Ben Chaplin (Okruchy dnia, Cienka czerwona linia).

To doskonale zrealizowany gotycki horror, który robi piorunujące wrażenie. SKY Movies

Colin Firth dostał w tym filmie kilka świetnych kwestii, które wypowiada z tak jadowitym i ciętym dowcipem, że warto ten film zobaczyć chociażby dla niego. Film Critics United

Towarzystwo tak cudownie niejednoznacznego bohatera jak Dorian Gray jest ucztą dla oka i pożywką dla szarych komórek. Digital Spy

Ambitna interpretacja ostatniej, wspaniałej powieści z gatunku gotyckiego horroru. Empire Magazine

Doskonała ścieżka dźwiękowa przywodzi na myśl motywy z filmów Hitchcocka, zwłaszcza z Zawrotu głowy i umiejętnie dopasowuje się do atmosfery tajemniczości, przenikającej fabułę. Hollywood Reporter


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum