kpb

hEduOferta

POKAZY “NA ŻYCZENIE” - seanse tradycyjne, w salach kinowych


Zapraszamy grupy zorganizowane do organizacji specjalnych pokazów w indywidualnie ustalonych terminach.
 


BILETY: ok. 15 zł*
*Ostateczna cena biletu zależy od wybranego filmu oraz liczebności grupy.


Lista filmów posiadających wyjątkowe walory edukacyjne, znajduje się poniżej.
 

Jeśli chcieliby Państwo obejrzeć z młodzieżą film, którego nie ma na liście - zachęcamy do kontaktu. Sprawdzimy jego dostępność.
 

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość uzupełnienia pokazu o prelekcję i dyskusję, prowadzoną przez filmoznawcę.
 


Pokazy odbywają się z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. W salach kinowych dostępna jest tylko część miejsc, dzięki czemu widzowie zachowują wymagany dystans. Podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.
 

 
POKAZY “NA ŻYCZENIE” online za pośrednictwem platformy
e-kinopodbaranami.pl
 

Zapraszamy grupy zorganizowane do oglądania filmów za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.
 

Lista filmów dostępnych na platformie e-kinopodbaranami.pl i posiadających wyjątkowe walory edukacyjne znajduje się TUTAJ.
 

Jeśli chcieliby Państwo obejrzeć z młodzieżą film, którego nie ma liście - zachęcamy do kontaktu. Sprawdzimy jego dostępność.
 


BILETY: 12 zł
(Cena za dostęp do filmu dla jednej osoby)
 


Za dodatkową opłatą istnieje możliwość uzupełnienia pokazu o filmoznawcze wprowadzenie i omówienie. Ich forma zostanie ustalona indywidualnie.
 

Filmoznawcze wprowadzenie i omówienie mogą zostać udostępnione grupie za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami w formie dodatkowego materiału filmowego. Istnieje także możliwość zorganizowania internetowego spotkania z filmoznawcą na żywo na platformie Zoom.
 

By zamówić pokaz, prosimy o wypełnienie formularza.
 

Dodatkowe informacje:
Wojciech Drąg
wojtek@kinopodbaranami.pl
509 082 149----------------------------------------- 

REPUBLIKA DZIECI | REPUBLIKA DZIECI
(Jan Jakub Kolski) PL 2020, 134'
Film polecany dla uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej.

 

Baśniowa i malarska podróż pełna przygód. Plejada polskich gwiazd w najnowszym filmie Jana Jakuba Kolskiego, przygotowanym specjalnie z myślą o młodych widzach. 


W filmie Republika Dzieci, z obrazów Jacka Malczewskiego ucieka gromada namalowanych przez mistrza postaci. Fantastyczne istoty ukrywają się w krainie zwanej Mszarami, w jej pobliżu której ma niebawem ruszyć wielka elektrownia. Tymczasem z domu dziecka wymyka się grupa młodych bohaterów, którzy również trafiają do Mszarów. Jak mieszkańcy poradzą sobie z nieoczekiwaną wizytą młodych gości? Czy pomogą im stworzyć wymarzoną Republikę Dzieci?


Republika Dzieci to najnowsze dzieło Jana Jakuba Kolskiego – jednego z najbardziej wyrazistych polskich reżyserów, mistrza realizmu magicznego. Jako reżyser zadebiutował Pogrzebem kartofla w 1990 roku. Wielkim sukcesem okazał się zrealizowany trzy lata później, wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych, Jańcio Wodnik. Twórca został uhonorowany wieloma nagrodami za twórczość filmową, m.in.: Paszportem „Polityki” (1995) za oryginalność i ponowne odkrycie polskiej prowincji. Zrealizowana w 1998 roku Historia kina w Popielawach przyniosła mu Złote Lwy na FPFF w Gdyni.


W obsadzie Republiki Dzieci obok wielu dziecięcych aktorów wystąpiły znane polskie gwiazdy, m.in.: Andrzej Grabowski, Marian Opania, Olgierd Łukaszewicz, Łukasz Simlat i Krzysztof Globisz.

 

ZWIASTUN:

 

Republika Dzieci to inwestycja w emocje pokolenia, które będzie się nami opiekować, będzie mieć dla nas szacunek za pokazany im kształt świata lub pretensje za krótkowzroczność i egoizm – mówi o swoim najnowszym filmie Jan Jakub Kolski. Jego dzieło pełne jest nieskrępowanej wyobraźni, malarskości oraz pozytywnych wartości. Republika Dzieci rozbudza zainteresowanie sztuką i nienachalnie przekonuje o znaczeniu przyrody w życiu człowieka.

 

 

RAYA I OSTATNI SMOK | RAYA AND THE LAST DRAGON
(Don Hall, Carlos López Estrada) US 2021, 114'
Film polecany dla uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej.

 

Widowiskowa, pełna humoru i niezwykłych przygód animacja inspirowana kulturą Azji Południowo-Wschodniej.
 

Raya i ostatni smok - nowy film Disneya - zabiera widzów w podróż do mitycznej Kumandry, krainy, w której kiedyś, dawno, żyli obok siebie ludzie i smoki. Później, gdy światu zaczęła grozić zagłada, smoki poświęciły się dla ratowania ludzi. Po 500 latach te same złe moce powracają. Chcąc ocalić swój kraj i pogodzić zwaśnione ludy Kumandry, dzielna księżniczka Raya rusza na poszukiwanie ostatniego, legendarnego smoka.


Film prezentowany jest w polskiej wersji językowej (dubbing).

 

ZWIASTUN:

 

Raya i ostatni smok to film ucieleśniający powiedzenie „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Najnowsza produkcja Disneya oferuje powiew nadziei w podzielonym, spolaryzowanym świecie. Skutecznie przekonuje, porozumienie i współpraca zawsze są możliwe, niezależnie od dzielących nas różnic i uprzedzeń. 

 

 

LUCA | LUCA
(Enrico Casarosa) US 2021, 95'
Film polecany dla uczniów szkół podstawowych.

Luca - recenzja filmu

 

Pełen kolorów i niezwykłych przygód film o dorastaniu dwójki przyjaciół mieszkających w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej.
 

Luca to pełen niezwykłych przygód film opowiadający o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.
 

Film prezentowany jest w polskiej wersji językowej (dubbing).

 

ZWIASTUN:

To dla mnie ważna historia, nie tylko dlatego, że dzieje się na Riwierze Włoskiej, gdzie się wychowywałem, ale także z powodu sedna tej animacji, jakim jest uhonorowanie przyjaźni. Znajomości, które zawieramy w dzieciństwie często decydują o tym, kim się staniemy. I właśnie te więzi są sercem filmu – mówi o Luce jego reżyser, Enrico Casarosa. Luca to pełna uroku filmowa opowieść podkreślająca znaczenie przyjaźni.


 

CO W DUSZY GRA | SOUL
(Pete Docter) US 2020, 106'
Film polecany dla uczniów szkół podstawowych.


Stworzona przez uznane studio animacji Pixar, wzruszająca i rozmiłowana w muzyce opowieść o poszukiwaniu życiowej pasji.

 
Co w duszy gra to poruszająca historia Joe Gardnera, muzyka jazzowego, stojącego u progu wielkiej kariery. Na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności bohater trafia do Przedświatów - miejsca, w którym nowe dusze otrzymują osobowość przed zejściem na Ziemię. Czy uda mu się wydostać się z tej dziwnej przestrzeni i zdążyć na koncert w Nowym Jorku?

 
Reżyserem Co w duszy gra jest Pete Docter: doświadczony animator związany od lat z wytwórnią Pixar, który stworzył takie tytuły jak: W głowie się nie mieści, Odlot czy Potwory i spółka. Autorami (nagrodzonej Oscarem!) muzyki są Jon Batiste, Trent Reznor i Atticus Ross. Funkcje konsultanta muzycznego przy filmie pełnił legendarny jazzman Herbie Hancock.

 
Film zostanie zaprezentowany w wersji z polskim dubbingiem, w której bohaterowie przemówią głosami m.in. Tomasza Kota, Joanny Koroniewskiej i Pawła Domagały.


ZWIASTUN:

 


Film Pete’a Doctera to subtelna, pełna wrażliwości na piękno świata, wyprawa w głąb ludzkiej duszy. Co w duszy gra przekonuje widzów, że w życiu warto czasami się zatrzymać, zachwycić na pozór zwykłymi rzeczami, a także znaleźć własną pasję, której realizacja przynosić będzie satysfakcję i spełnienie. 

Seans Co w duszy gra w klasowym gronie to doskonała okazja do osobistego spotkania w miłej atmosferze, grupowej integracji oraz złapania oddechu po szczególnym czasie zdalnej edukacji.

 

 

MINARI | MINARI
(Lee Isaac Chung) US 2020, 115’
Film polecany dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych.


 
Zawadiacka i pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni. Nominowana do pięciu Oscarów historia koreańskiej rodziny, realizującej swój osobisty American Dream.


Jakob Yi przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom jest w istocie przyczepą i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.


Reżyser Lee Isaac Chung opowiada w Minari historię bazującą na własnych wspomnieniach z dzieciństwa, gdy wspólnie z ojcem i matką doświadczał trudów imigracji. Koreańsko-amerykański filmowiec składa symboliczny hołd niezłomności  swoich rodziców, którzy starali się zbudować nowe, lepsze życie w Ameryce. W jednej z głównych ról w Minari wystąpił znany z filmu Płomienie oraz serialu Walking Dead Steven Yeun. Na ekranie towarzyszy mu – nazywana „koreańską Meryl Streep” – Yuh-Jung Youn, która została wyróżniona za swoją rolę Oscarem.


ZWIASTUN:

 
Minari to film sprawnie mieszający ze sobą elementy komedii i dramatu, w niezwykle subtelny sposób opowiadający o zderzeniu kultur oraz trudnej sztuce odnalezienia się w nowym otoczeniu. Reżyser Lee Isaac Chung portretuje amerykańską prowincję z wielką czułością i empatią. Zwraca uwagę na jej problemy i niedostatki, a jednocześnie wydobywa z mieszkańców wszystko, co najlepsze. Minari to film oferujący znakomity punkt wyjścia do dyskusji na temat różnych modeli rodziny, metod wychowawczych, ról społecznych oraz stereotypów, związanych z pochodzeniem, wiekiem i płcią.

 

 

KAPITAN SZABLOZĘBY I MAGICZNY DIAMENT | KAPTEIN SABELTANN OG DEN MAGISKE DIAMANT
(Marit Moum Aune, Rasmus A. Sivertsen) NO 2021, 81’
Film polecany dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej

 

Humor, piosenki, zaskakujące zwroty akcji oraz pozytywne przesłanie, zachęcające do współdziałania i współpracy. Uwielbiany w Norwegii Kapitan Szablozęby zabiera polskich małych widzów w pełen przygód, niezwykły rejs.


Kapitan Szablozęby to stworzona w Norwegii w latach 90. postać, która na przestrzeni lat pojawiła się w niezliczonych filmach, przedstawieniach i serialach. Za sprawą animacji Kapitan Szablozęby i magiczny diament słynnego pirata – oraz jego ekscentryczną załogę – będą mogły poznać również polskie dzieci. 
 

ZWIASTUN:

 
 
Kapitan Szablozęby i magiczny diament to historia poszukiwania niezwykłego artefaktu, który – jak głosi legenda – może spełnić każde życzenie. Piraci podejrzewają, że miejsce ukrycia klejnotu znane jest chłopcu o przydomku Paluch. Kiedy porywają go morscy rozbójnicy, na pomoc przychodzi mu jego najlepsza przyjaciółka, Weronika i w męskim przebraniu zaciąga się na statek Kapitana Szablozębego. Razem przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód, bo na magiczny diament apetyt ma też zły czarownik Maga Khan. Kto pierwszy odnajdzie magiczny skarb i zdobędzie bezcenną moc urzeczywistniania marzeń?
 

Film prezentowany w polskiej wersji językowej.
Film dostępny od 2 lipca 2021.

 

 

 

NOMADLAND | NOMANDLAND
(Chloé Zhao) US 2020, 107’
Film polecany dla uczniów szkół ponadpodstawowych.


Wyróżniony trzema Oscarami niezwykły portret życia w drodze, ze znakomitą Frances McDormand w roli głównej.


Nomadland to obsypany nagrodami, przejmujący film drogi. Jego główną bohaterką jest Fern - dojrzała kobieta, która porzuca swoje wyludniające się, rodzinne strony, by stać się współczesnym nomadą. Wędrowcem bez stałego adresu, przemierzającym amerykańskie bezdroża w poszukiwaniu pracy, bliskości i własnego miejsca na ziemi.


Film Nomadland został oparty na reportażu Jessiki Bruder Nomadland. W drodze za pracą, wydanym po polsku nakładem Wydawnictwa Czarne. Prawa do ekranizacji książki kupiła sama McDormand, reżyserię powierzając Chloé Zhao - urodzonej w Pekinie twórczyni takich tytułów jak Jeździec czy Pieśni braci moich, wyróżnionej Oscarem dla najlepszej reżyserki.


ZWIASTUN:

 


Nomadland to subtelny portret przemian ekonomicznych, sygnalizujący wiele problemów ery późnego kapitalizmu. Film opowiada o ruchu kontrkulturowym tworzonym (paradoksalnie) przez ludzi znajdujących się w jesieni życia. Zamiast cieszyć się odpoczynkiem i emeryturą, filmowi nomadzi buntują się przeciwko niesprawiedliwości. Pozbywają się stałego adresu i wyruszają w drogę, która pozwala im w całkowicie nowy sposób popatrzeć na otaczającą rzeczywistość. Nomadland umiejętnie miesza ze sobą konwencje kina fabularnego i dokumentalnego – dostarcza więc tematów do dyskusji nie tylko poprzez swoją treść, ale także oryginalną formę.

 

 

OJCIEC | THE FATHER
(Florian Zeller) GB 2020, 97’
Film polecany dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Przejmująca lekcja empatii ze znakomitą, oscarową rolą Anthony’ego Hopkinsa.


Anna stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym, który wykazuje oznaki postępującej demencji. Codzienna rzeczywistość staje się coraz trudniejsza. Mężczyzna jest zdezorientowany, zaczyna wątpić we własny umysł, twarze bliskich osób stają się dla niego nieznane, a stany euforii przeplatają się z wściekłością.


W obsadzie Ojca wystąpił wybitny duet: nagrodzony w tym roku Oscarem sir Anthony Hopkins oraz zdobywczyni wielu prestiżowych nagród Olivia Colman. Film został oparty na sztuce teatralnej, której autorem jest sam reżyser, Florian Zeller, nazywany jednym z najbardziej fascynujących dramaturgów naszych czasów.


ZWIASTUN:

 

 

Ojciec w znakomity, przekonujący sposób oddaje mechanizm rozpadania się ludzkiej pamięci pod wpływem postępującej choroby. Widz wczuwa się w filmie w sytuację głównego bohatera, na własnej skórze odczuwając jego konfuzję, zagubienie i bezsilność. Zaczerpnięte z teatru niezwykłe rozwiązania formalne w ciekawy sposób podważają status rzeczywistości: mieszają czas i miejsce, pozbawiając bohatera (a tym samym także widza) wszystkich pewnych punktów odniesienia.

 

 

SOUND OF METAL | SOUND OF METAL
(Darius Marder) US 2019, 120’
Film polecany dla uczniów szkół ponadpodstawowych.


Poruszająca historia tracącego słuch perkusisty zabierająca widzów w niezwykłą podróż: od hałasu metalowych koncertów ku całkowitej ciszy.


Bohater Sound of Metal - utalentowany perkusista Ruben - doznaje nieodwracalnej i postępującej utraty słuchu, która uniemożliwia mu dalszą karierę. Wspierany przez swoją dziewczynę Lu, stanie w obliczu ogromnego wyzwania: będzie musiał całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie.


W rolach głównych w Sound of Metal wystąpili: nominowany do Oscara Riz Ahmed oraz znana z filmów Player One i Me and Earl i ja, i umierająca dziewczyna Olivia Cooke. Reżyserem Sound of Metal jest amerykański scenarzysta Darius Marder.


ZWIASTUN:

 


Sound of Metal to film, w którym szczególną rolę gra dźwięk. Reżyser pomysłowo skraca dystans między widzem a głównym bohaterem. Sięga po wszelkie środki oddające sposób postrzegania świata przez tracącego słuch Rubena, dzięki czemu Sound of Metal to film skrajnie immersyjny, uniemożliwiający pozostanie obojętnym wobec opowiadanej na ekranie historii.

 


PINOKIO | PINOCCHIO
(Matteo Garrone) IT/FR/GB 2019, 125'
Film polecany dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.


Wizjonerska, filmowa wersja klasycznej powieści Carlo Collodiego, zrealizowana przez włoskiego reżysera Matteo Garrone (Gomorra, Dogman, Pentameron).


Pinokio to wierna adaptacja znanej na całym świecie baśni, opowiadającej o losach ubogiego stolarza Gepetta, który z magicznego kawałka drewna struga postać chłopa. Niespodziewanie, stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba.


ZWIASTUN:

 

Pinokio to imponujące wizualnie widowisko, pełne przygód, mądrości i humoru. Jest dowodem niezwykłej wyobraźni swojego filmowego twórcy - dwukrotnie wyróżnionego Grand Prix na festiwalu filmowym w Cannes reżysera Matteo Garrone, który o przeniesieniu powieści Collodiego na ekran marzył od początku swojej kariery. W roli Gepetta wystąpił nagrodzony Oscarem za rolę w filmie Życie jest piękne Roberto Benigni. Za wyjątkową oprawę muzyczną Pinokia odpowiada laureat Oscara i Złotego Globu Dario Marianelli, a charakteryzację opracował wybitny Mark Coulier – dwukrotny zdobywca Oscara, mający na swoim koncie pracę przy takich hitach jak Jurrasic World: Upadłe królestwo, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć czy Harry Potter.


Do filmu przygotowano zestaw materiałów dydaktycznych dostępnych pod adresem: LINK

Film jest dostępny w wersji z polskim dubbingiem.

 

 

TARAPATY 2 | TARAPATY 2
(Marta Karwowska) PL 2020, 82'
Film polecany dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.


Najnowsza polska produkcja dla młodego widza, będąca sequelem hitu z 2017 roku. Tarapaty 2 to brawurowa, wypełniona fałszywymi tropami oraz zwrotami akcji historia zaginięcia bezcennego obrazu Claude’a Moneta.


Julka i Olek przybywają do Poznania, by zdążyć na wernisaż wystawy poświęconej twórczości Claude’a Moneta. Niestety, w momencie uroczystego odsłonięcia najważniejszego obrazu – „Plaży w Pourville”, dochodzi do nieoczekiwanego wybuchu! Okazuje się, że oryginał dzieła zniknął, a zamiast niego została umieszczona kopia z bombą. Kto stoi za tym misternie przygotowanym włamaniem? Oskarżenia padają na dwie pracownice muzeum: ciocię Julki i mamę przebojowej Feli, nowo poznanej koleżanki.


Tarapaty 2 to dynamiczna historia detektywistyczna, pełna przygód i nagłych zwrotów akcji, wyreżyserowana przez Martę Karwowską, umiejętnie łączącą beztroską zabawę z konwencją kryminału. W Tarapatach 2 na ekranie pojawiają się znani z pierwszej części filmu Olek (Jakub Janota-Bzowski) i Julka (Pola Król). Dołącza do nich Fela (Mia Goti), zdeterminowana by uratować dobre imię swojej mamy. Ponadto na ekranie goszczą także bohaterowie grani przez Joannę Szczepkowską, Tomasza Ziętka i Zbigniewa Zamachowskiego.


ZWIASTUN:

 

Tarapaty 2 to świetna filmowa rozrywka, mogąca stanowić uzupełnienie szkolnych lekcji z przedmiotów takich jak: język polski, plastyka i godzina wychowawcza. Film Marty Karwowskiej uczy konwencji gatunkowych oraz prezentuje informacje na temat jedynego obrazu Claude’a Moneta w zbiorach polskich muzeów („Plaża w Pourville”). Ponadto, Tarapaty 2 mogą stanowić przyczynek do dyskusji z młodzieżą na temat pierwszej miłości i zauroczenia.


Do filmu przygotowano zestaw materiałów dydaktycznych dostępnych pod adresem: LINK

 

 

BABYTEETH | BABYTEETH
(Shannon Murphy) AU 2019, 118’
dla uczniów szkół ponadpodstawowych


Pełen humoru portret nastolatki, która nie mając nic do stracenia, zaczyna żyć pełnią życia.


Milla, poważnie chora nastolatka, zakochuje się w Mosesie - chłopaku z problemami. Ich związek diametralnie zmienia ją i całą rodzinę. Mimo wielu wątpliwości, rodzice przymykają oko na przekraczające granice prawa poczynania chłopaka, ponieważ oferuje on Milli ucieczkę od rzeczywistości i wywołuje dawno nie widziany uśmiech na jej twarzy. Babyteeth to zachwycający poetyckimi zdjęciami, wzruszający i porażający swoją autentycznością portret nastolatki, która znalazła się niemożliwej sytuacji, a mimo to odnajduje siły by wciąż cieszyć się życiem.


Film Shannon Murphy pełen jest doskonałych kreacji aktorskich. Eliza Scalen, znana z serialu Ostre przedmioty 20-letnia Australijka, widziana niedawno w Małych kobietkach Grety Gerwig, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski. Na drugim planie zachwycają Essie Davis i Ben Mendelsohn wcielający się w rodziców bohaterki.


ZWIASTUN:

 

Filmy o śmiertelnie chorych nastolatkach stosunkowo często pojawiają się na ekranach kin. Począwszy od głośnej adaptacji Gwiazd naszych wina, produkcje przedstawiające ten temat wypracowały własne konwencje oraz długą listę typowych rozwiązań formalnych i fabularnych. Babyteeth z pełną świadomością łamie dotychczasowe widzowskie przyzwyczajenia i ujmuje historię chorującej Milli w oryginalne, pełne energii ramy. Film Shannon Murphy to dalekie od tanich wzruszeń kino autorskie najwyższej próby, które poruszy widzów niezależnie od ich wieku i życiowych doświadczeń.


 

 

 

 

Bookmark and Share