na erkanach
Fremont
Piękna i wrażliwa, dwudziestoparoletnia Donya, mieszka we Fremont (Kalifornia). Samotność i nostalgia nie dają jej zasnąć, niewiele pomagają sesje z ekscentrycznym terapeutą. Pracuje przy wypieku ciasteczek z wróżbą u chińskich właścicieli. Czy wiadomość w jednym tysięcy rozsyłanych ciasteczek, odmieni jej życie?
Górskie shorty 2
Zestaw najciekawszych krótkich metraży z 29. Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Historie pełne pasji i odwagi, fascynujące opowieści o ludzkich granicach i przygodach oraz poruszające dokumenty ukazujące piękno i delikatność naszej planety. Każdy film to porcja inspiracji i refleksji dla miłośników gór, natury i podróży.
Kleks i wynalazek Filipa Golarza
Wyjątkowa podróż do świata wyobraźni, gdzie każde zdobyte doświadczenie i umiejętność mogą stanowić broń w walce z nadchodzącym złem. Tym razem Profesor Kleks jest zmuszony do powrotu do rzeczywistości i skonfrontowania się z technologią, która zagraża marzeniom dzieci, podczas gdy w Akademii jego miejsce czasowo zajmuje wierny ptak Mateusz.
Niewinni czarodzieje
Bazyli (Tadeusz Łomnicki), młody lekarz sportowy, a „po godzinach” jazzman, w lokalu muzycznym spotyka Pelagię (Krystyna Stypułkowska). Para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy. Młodzi stają się sobą coraz bardziej zafascynowani. Początkowo niewinna gra szybko przeradza się w erotycznego pokera.
Światłoczuła
Agata jest spełnioną i kochającą życie kobietą. Jest niewidoma. Robert jest uznanym fotografem. Ma wszystko, ale czuje jakby nie miał nic. Ich spotkanie zmieni wszystko. Razem zmierzą się z przeszłością i własnymi ograniczeniami, odkrywając, że prawdziwa miłość rodzi się z akceptacji i odwagi, by być sobą.
W dobrej wierze
Hannah i Timotheus to rodzeństwo dorastające w konserwatywnej, bardzo religijnej i żyjącej według surowych zasad rodzinie. Od dziewcząt wymaga się posłuszeństwa i zabrania kontaktów z osobami spoza wspólnoty. Tymczasem Hannah zakochuje się w chłopaku z sąsiedztwa, który nie tylko nie podziela jej religijnych wartości, ale też namawia ją do buntu.
Weekendowi buntownicy
Dziesięcioletni Jason jest dzieckiem w spektrum autyzmu. Jego codziennym życiem rządzą ścisłe reguły. Jeśli komuś zdarzy się je naruszyć, chłopiec dostaje ataku histerii. Jego pasją jest astrofizyka, jednak podpatrując rówieśników, zauważa, że ich zainteresowania są zgoła inne. Pewnego dnia oświadcza w domu, że chciałby zostać kibicem piłkarskim i musi znaleźć ulubioną drużynę.
Wódz i uwodziciel
Reżyser, Joachim Lang, przybliża w swoim filmie relację między Adolfem Hitlerem („wodzem”) a jego fanatycznym ministrem propagandy, Josephem Goebbelsem („uwodzicielem”). To jemu podlegają wszystkie ówczesne media: prasa, radio oraz kroniki filmowe wyświetlane w licznych kinach. To on odkrywa też, jak ważnym orężem w ideologicznej walce jest film.