kpb

na erkanach

2020: Burza (TR Warszawa) - transmisja

2020: Burza (TR Warszawa) - transmisja

Transmisja spektaklu w reżyserii Grzegorza Jarzyny 2020: BURZA będącego adaptacją dramatu Williama Shakespeare'a. To prosta historia: kobieta lub mężczyzna wysoko postawiona/y (lub nie), zostaje zmuszona/y do zrezygnowania ze swojej pozycji.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (25 Years of Innocence. The Case of Tomek Komenda)

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (25 Years of Innocence. The Case of Tomek Komenda)

Poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia.

Amonit

Amonit

Film inspirowany jest autentyczną historią Mary Anning, pierwszej Brytyjki paleontolożki. Mimo że jej znaleziska wystawiane są w muzeach całej Europy, jej nazwisko z racji płci jest zupełnie pomijane. Jednak odkrycia, których dokonała dały podstawę teorii ewolucji Karola Darwina.

Helmut Newton. Piękno i bestia

Helmut Newton. Piękno i bestia

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami?

Jeźdźcy sprawiedliwości

Jeźdźcy sprawiedliwości

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu... . kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak.

Na rauszu

Na rauszu

Wielo- płaszczyznowa historia grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka czegoś mocniejszego pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Film jednocześnie prowokuje i bawi, skłania do myślenia, płaczu i śmiechu.

Obiecująca. Młoda. Kobieta.

Obiecująca. Młoda. Kobieta.

Wyśmienite, nowe spojrzenie na zemstę i popis aktorskich zdolności Carey Mulligan. Nominowany do Złotych Globów prowokacyjny i buntowniczy film, który zelektryzował publiczność na festiwalu Sundance.

Oto my

Oto my

Chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020. Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie.

Palm Springs

Palm Springs

Inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance, idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza. Żyj, jakby jutra nie było!

Słudzy (Servants)

Słudzy (Servants)

Osadzony w realiach zimnej wojny, pasjonujący czarny kryminał Ivana Ostrochovský’ego opowiada o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak i słudzy systemu.

Sound of Metal

Sound of Metal

Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed i Olivia Cooke.

Szarlatan

Szarlatan

Najważniejsza polska reżyserka powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem SZARLATANEM. Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza, Agnieszka Holland wydobywa na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia. Film dostępny także na e-kinopodbaranami.pl.

Ściana cieni

Ściana cieni

We wschodnim Nepalu znajduje się jedna z ostatnich świętych gór, Kumbhakarna chroniona przez buddyjskich mnichów i Szerpów z wioski u podnóża góry. Nada jest głową trzyosobowej rodziny Szerpów mieszkającej w jednej izbie. Dostaje propozycję pracy jako tragarz w wyprawie na świętą Kumbhakarnę.

Zabij to i wyjedź z tego miasta (Kill It and Leave This Town)

Zabij to i wyjedź z tego miasta (Kill It and Leave This Town)

Nagrodzona Złotymi Lwami w Gdyni animacja Mariusza Wilczyńskiego to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu.