kpb

na erkanach

20 000 gatunków pszczół

20 000 gatunków pszczół

Debiut Estibaliz Urresoli Solaguren to czuły, delikatny film o akceptacji, pełen zachwytu dla różnorodności świata, w którym jest miejsce aż na 20 000 gatunków pszczół. Film to także wzruszający portret rodziny, która jest jak rój: każdy ma tu swoją rolę, wszyscy chronią się nawzajem.

Alicja w miastach

Alicja w miastach

Czwarty film Wima Wendersa, choć reżyser często klasyfikuje go jako swój pierwszy, ponieważ to właśnie w nim odkrywa film drogi jako gatunek. Jest to również pierwszy film Wendersa nakręcony częściowo w USA i pierwszy, w którym występuje jego „alter ego” Phillip Winter.

Amerykański przyjaciel

Amerykański przyjaciel

Jonathan Zimmermann wierzy, że wkrótce umrze na białaczkę. Pozbawiony skrupułów Amerykanin Tom Ripley dowiaduje się o tym i wykorzystuje chorobę Zimmermanna do własnych celów. Przedstawia Jonathana oszustowi, który proponuje śmiertelnie choremu mężczyźnie, by został zawodowym seryjnym mordercą.

Banici

Banici

Islandia, XVIII wiek. Przejmująca opowieść o tragicznej miłości wdowy i oskarżonego o kradzież banity, której dramatyzm podkreśla surowa skandynawska natura. Arcydzieło szwedzkiej szkoły filmowej w reżyserii Victora Sjöströma.

Baranki Dzieciom - ruchome obrazy

Baranki Dzieciom - ruchome obrazy

W programie pokaz bajek o filmowych przygodach bohaterów kultowych seriali animowanych dla dzieci oraz warsztaty tworzenia animacji pod okiem animatorki kultury i edukatorki Agnieszki Doniec

Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

Film dokumentalny w reżyserii Wima Wendersa poświęcony grupie legendarnych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie.

Chłopi (The Peasants)

Chłopi (The Peasants)

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły.

Czarownice (Häxan) (Klub Betel - wstęp wolny)

Czarownice (Häxan) (Klub Betel - wstęp wolny)

Nowatorski paradokument ukazujący dzieje czarnej magii na przestrzeni wieków: rytualne sabaty czarownic, sposoby działania inkwizycji, procesy oskarżonych o stosowanie magii i różne piekielne istoty.

Dla Leslie

Dla Leslie

Leslie, samotna matka z Zachodniego Teksasu wygrywa na loterii 190 000 dolarów. Zamiast spełnić swoje życiowe marzenie i otworzyć własny lokal trwoni pieniądze na alkohol i narkotyki. Po sześciu latach wraca do rodzinnego miasta bez grosza przy duszy.

Dzikie orchidee

Dzikie orchidee

Jeden z ostatnich hollywoodzkich filmów niemych. Pełna pasji historia miłosna osadzona na egzotycznej indonezyjskiej wyspie Jawa. Olśniewającej Grecie Garbo partneruje szwedzki aktor Nils Asther.

Hamlet

Hamlet

Film jest dość wierną adaptacją dramatu Williama Szekspira z jedną istotną różnicą: Hamlet jest dziewczyną, której prawdziwa tożsamość ukrywana jest przez rodziców, marzących o osadzeniu potomkini na tronie.

Kicia Kocia pod choinkę

Kicia Kocia pod choinkę

Pora na kolejne spotkanie z Kicią Kocią na dużym ekranie! Wraz z nią odwiedzimy bibliotekę, ugotujemy pyszny obiad z jej babcią i wsiądziemy do pociągowego przedziału. Co jeszcze czeka na sympatyczną bohaterkę?

Kiedy stopi się lód

Kiedy stopi się lód

Nagrodzony na Sundance Film Festival KIEDY STOPI SIĘ LÓD to intensywna opowieść o mrokach dojrzewania, dziecięcej bezwzględności i konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości.

Koliber

Koliber

Skąpana słońcem Toskania, lata 70. Błogie wakacje Carrerów upływają na relaksie w rytmie The Beatles, morskich kąpielach i wystawnych kolacjach. Wszystko się zmienia, gdy najstarszy syn, Marco, poznaje piękną Luisę, która na zawsze zagości w sercu chłopaka, zmieniając losy jego całej rodziny.

Maestro

Maestro

Wyreżyserowany przez Bradleya Coopera film MAESTRO to historia nieposkromionej miłości na całe życie. Dzieło przedstawia relację dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz aktorki Felicii Montealegre Cohn Bernstein.

Michael

Michael

Jedno z najważniejszych dzieł queerowego kina niemego, przez lata uznawane za zaginione. Cechująca się psychologiczną głębią produkcja o imponującej scenografii, pełnej autentycznych dzieł sztuki.

Napoleon

Napoleon

Wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, film przedstawia nieustępliwą podróż Bonapartego do władzy przez pryzmat jego uzależniającego, niestabilnego związku z jego jedyną prawdziwą miłością, Józefiną, ukazując jego wizjonerską taktykę wojskową i polityczną w połączeniu z jednymi z najbardziej dynamicznych sekwencji bitew, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Niebo nad Berlinem

Niebo nad Berlinem

Głównymi bohaterami są aniołowie stróże, przyjazne niewidzialne istoty w prochowcach, które słuchają myśli śmiertelników i próbują ich pocieszyć. Jeden z nich, Damiel (Bruno Ganz), pragnie stać się człowiekiem po tym, jak zakochuje się w pięknej artystce trapezowej Marion (Solveig Dommartin).

Niedźwiedzie nie istnieją

Niedźwiedzie nie istnieją

Film zrealizowany w tajemnicy przed irańskimi władzami. Jafar Panahi, brawurowo i ze swadą poruszając się po dobrze sobie znanym pograniczu fikcji i dokumentu, opowiada o reżyserze, który zaszywa się na prowincji, by stąd nadzorować projekt do którego zdjęcia powstają w pobliskiej Turcji.

Niewierni w Paryżu

Niewierni w Paryżu

Fanny i Jean sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Kiedy Fanny przypadkowo wpada na byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg.

Paryż, Teksas

Paryż, Teksas

Ten niezwykły film drogi, oparty na scenariuszu laureata Nagrody Pulitzera Sama Sheparda, opowiada historię Travisa, mężczyzny, który pewnego dnia w upale wędruje z Meksyku do Teksasu. Travis nie mówi ani słowa. Wydaje się też, że stracił większość wspomnień.

Siostrzeństwo świętej sauny

Siostrzeństwo świętej sauny

Nagrodzony na festiwalu Sundance film o grupie kobiet zbierającej się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie dzielić najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać siły ze wspólnoty. Otoczone dymem obnażają nie tylko ciała, ale i emocje. Dowiadujemy się, czego doświadczyły w swoim życiu.

Skarb rodu Arne

Skarb rodu Arne

Skuta lodem opowieść o młodej kobiecie rozdartej między miłością a poczuciem sprawiedliwości. Zapadające w pamięć kadry, zbudowane na zasadzie mocnych kontrastów. W roli głównej: Mary Johnson - „szwedzka Lillian Gish” .

The Palace

The Palace

W ekskluzywnym hotelu w szwajcarskich Alpach, egzotyczna mieszanka zamożnych gości, rozpieszczanych przez obsługę hotelową, stawia czoła ostatniemu dniu mijającego milenium. Niektórzy boją się końca świata, inni nie mogą doczekać się świtu nowej, wspaniałej przyszłości.

To właśnie miłość. 20 rocznica

To właśnie miłość. 20 rocznica

Ponadczasowa komedia romantyczna z gwiazdorską obsadą w zremasterowanej wersji! Dziesięć historii z życia mieszkańców Londynu, których losy przeplatają się, by osiągnąć zenit w wigilię Bożego Narodzenia.

Twarze Agaty

Twarze Agaty

Agata jako szesnastolatka usłyszała, że prawdopodobnie w ciągu 2 lat wykrwawi się na śmierć. Tego dnia narodziła się na nowo. 20 lat później ma za sobą ponad 30 operacji twarzy, mieszka w Londynie i jest artystką, która swoje zmagania ze śmiertelną chorobą przekuła w sztukę.

Uśmiech losu

Uśmiech losu

Skąpana w słońcu grecka wyspa, piękna kobieta, rodzinna tajemnica i prawda czekająca na odkrycie. Wszystko to w najnowszym filmie ulubieńca polskiej publiczności – Andrzeja Jakimowskiego, autora obsypanych nagrodami dzieł: IMAGINE, SZTUCZKI i ZMRUŻ OCZY.

Wdowa po pastorze

Wdowa po pastorze

Film Carla Theodora Dreyera, który zapowiada kluczowe wątki jego późniejszej twórczości. Znakomita rola Hildur Carlsberg jako trzykrotnej wdowy - ofiary społecznych norm.

Wonka

Wonka

Oszałamiająca mieszanka magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe widowisko z Timothée Chalametem w roli młodego Willy'ego Wonki - wynalazcy, magika i producenta czekolady.

Wonka (SMAK)

Wonka (SMAK)

Oszałamiająca mieszanka magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe widowisko z Timothée Chalametem w roli młodego Willy'ego Wonki - wynalazcy, magika i producenta czekolady.