kpb

na erkanach

Oto my 12-03-2021

Oto my

Chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020. Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie.

Amonit 12-03-2021

Amonit

Film inspirowany jest autentyczną historią Mary Anning, pierwszej Brytyjki paleontolożki. Mimo że jej znaleziska wystawiane są w muzeach całej Europy, jej nazwisko z racji płci jest zupełnie pomijane. Jednak odkrycia, których dokonała dały podstawę teorii ewolucji Karola Darwina.

Każdy ma swoje lato (Everyone Has a Summer) 12-03-2021

Każdy ma swoje lato (Everyone Has a Summer)

Kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i rodzinnej tajemnicy. Tomasz Jurkiewicz opowiada w swoim fabularnym debiucie o miejscu i środowisku, które dobrze zna. Konfrontując wartości, odmalowuje senny krajobraz prowincji, w którym prawdziwe uczucie oraz spotkanie bratniej duszy są na wagę złota.

Świat, który nadejdzie 15-03-2021

Świat, który nadejdzie

Stan Nowy Jork, lata 50. XIX wieku. Abigal mieszka na odludnej farmie z mężem. Gdy nadchodzi wiosna, Abigail poznaje Tallie, która wprowadza się wraz z mężem Finneyem na sąsiednią farmę. Dwie kobiety nawiązują nieśmiałą relację, wypełniającą powoli pustkę w ich życiu.

Jeszcze jest czas 19-03-2021

Jeszcze jest czas

Viggo Mortensen w swoim poruszającym i pełnym czułości debiucie reżyserskim w aktorskim duecie z Lance’em Henriksenem, którego znakomita rola wymieniana jest wśród pewnych nominacji do Oscara. Konserwatywny ojciec przeprowadza się ze swojej farmy, aby zamieszkać z rodziną syna.

Na rauszu 19-03-2021

Na rauszu

Wielo- płaszczyznowa historia grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka czegoś mocniejszego pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Film jednocześnie prowokuje i bawi, skłania do myślenia, płaczu i śmiechu.

Nomadland 19-03-2021

Nomadland

Nagrodzony Złotymi Globami dla najlepszego filmu i reżyserii, triumfujący na festiwalu w Wenecji NOMADLAND to trzeci film w dorobku Chloé Zhao, ze znakomitą Frances McDormand w roli kobiety, która po utracie dobytku rusza w drogę przez bezkres amerykańskiego Zachodu jako współczesny nomad.

Minari 09-04-2021

Minari

Nagrodzona na Sundance zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

Pod tym samym niebem 15-04-2021

Pod tym samym niebem

Simone to zamożny chirurg, syn ocalałego z Holocaustu Żyda. Ze względu na trudną relację z ojcem, stara się zupełnie odciąć od przeszłości. Pewnego dnia zostaje świadkiem wypadku, którego ofiara ma wytatuowana na piersi swastykę. Simone staje przed moralnym dylematem.

Martin Eden 15-04-2021

Martin Eden

Intrygująca opowieść o nieoczywistym uczuciu i politycznym przebudzeniu inspirowana bestsellerem Jacka Londona. Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu Pietra Marcella, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia.

Jeźdźcy sprawiedliwości 18-06-2021

Jeźdźcy sprawiedliwości

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu... . kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak.

Śniegu już nigdy nie będzie 15-09-2021

Śniegu już nigdy nie będzie

Nagrodzony w Wenecji najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet.

Poufne lekcje perskiego 15-09-2021

Poufne lekcje perskiego

Gilles, młody belgijski Żyd, podaje się za Persa, aby przeżyć w obozie koncentracyjnym, gdzie jeden z oficerów marzy o nauce języka perskiego. Gilles zaczyna udzielać Niemcowi lekcji, wymyślając na bieżąco nowe słowa. Między mężczyznami rodzi się niespodziewana więź.

Śmierć na Nilu 17-09-2021

Śmierć na Nilu

Thriller detektywistyczny w reżyserii Kennetha Branagha na motywach powieści Agathy Christie. Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy.

Nie czas umierać 02-11-2021

Nie czas umierać

25. film z serii o Jamesie Bondzie, po raz piąty z Danielem Craigiem wcielającym się w rolę agenta 007. James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc.