kpb

hEduOprog

 


EDUKACJA FILMOWA
w Kinie Pod Baranami


Zapraszamy do udziału w wyjątkowym, hybrydowym programie edukacji filmowej. W ofercie Kina Pod Baranami znajdują się CZTERY PROPOZYCJE działań edukacyjnych. To zarówno tradycyjne pokazy pozwalające poczuć młodym widzom magię kina, jak i seanse online, odbywające się za pomocą internetowych platform.

 

Aktualna oferta edukacyjna Kina Pod Baranami składa się z czterech propozycji:

 


PROPOZYCJA 1
Program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
pokazy tradycyjne, w salach kinowych


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie wiedzy na temat sztuki filmowej, a także rozwój wrażliwości oraz przygotowanie do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację.


Program filmowy projektu podzielony jest na pięć grup wiekowych: przedszkole / szkoła podstawowa I-III / szkoła podstawowa IV-VI / szkoła podstawowa VII-VIII / szkoła ponadpodstawowa.


W ramach każdej grupy przygotowane zostały różne cykle filmowe, na które nauczyciel może zapisać swoich uczniów. Łącznie proponujemy 11 cykli tematycznych.


Spotkania w ramach programu NHEF składają się z trzech elementów: prelekcji wygłoszonej przez filmoznawcę, projekcji filmu, dyskusji po seansie.


Ze względu na złożoną sytuację epidemiczną, w edycji 2021/2022 oferujemy wyłącznie opcję wykupywania biletów na pojedyncze seanse. Ich zakup odbywa się co miesiąc, przed każdym pokazem, dla tylu uczniów ilu będzie obecnych na danym pokazie.

 

BILETY: 14 zł
Bilet dla jednej osoby, na pojedynczy film.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.

 
Formularz zgłoszeniowy do programu TUTAJ.
 

Szczegółowe informacje na temat programu TUTAJ.

 
Pokazy w ramach PROPOZYCJI 1. odbywają się tradycyjnie, w salach Kina Pod Baranami z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.


W salach kinowych dostępna jest tylko część miejsc, dzięki czemu widzowie zachowują wymagany dystans. Podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.


W przypadku zaostrzenia sytuacji epidemicznej i ponownego zamknięcia kin, zaprosimy wszystkie zapisane grupy do wzięcia udziału w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej online (patrz: PROPOZYCJA 2.)

 

LISTA DOSTĘPNYCH FILMÓW I CYKLI:


Przedszkole
- Filmowe przygody (filmy: Basia 2; Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka; Magiczne święta Kacpra i Emmy; Wielka wyprawa Molly; Wiking Tappi - zestaw 2; Ella Bella Bingo; Kacper i Emma na safari)


Szkoła podstawowa kl. I-III
- Filmowi bohaterowie (filmy: Halvdan – prawie wiking; Villads; Gwiazdka Klary Muu; Jak ocalić smoka; Operacja człowiek w czerni; Kapitan Morten i Królowa Pająków; Małpia afera)
- Filmowe podróże (filmy: Jakub, Mimmi i gadające psy; Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię; Szybcy i śnieżni; Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem; Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Rabuś z pociąguNawet myszy idą do nieba; Yakari i wielka podróż)

 
Szkoła podstawowa kl. IV-VI
- Młodzi w obiektywie (filmy: Łowcy czarownic; Na linii wzroku; Mamo, kocham cię; Sekrety wojny; 199 małych bohaterów; Przygoda Nelly; Szczęściara)
- Kino współczesne (filmy: Cały świat Romy; Supa Modo; Mirai; Blanka; Binti; Fritzi – przyjaźń bez granic; Drogi Panie Dyktatorze)

 
Szkoła podstawowa kl. VII-VIII
- Dojrzewanie w kinie (filmy: Żałuję!; Podróż księcia; Old Boys; Wallay; Zestaw filmów dokumentalnych: Świat wokół nas; Moje życie to cyrk; Życie animowane)
- Świat wartości (filmy: Lek na całe zło; Powrót do Brundibara; Nowy; Miss Impossible; Marona – psia opowieść; Pierwszy śnieg; Operacja hip-hop)

 
Szkoła ponadpodstawowa
- Plastyka w filmie (filmy: Salvador Dali – w poszukiwaniu nieśmiertelności; Camille Claudel 1915; Szukając Vivian Maier; Wyjście przez sklep z pamiątkami; Performer; Wielka architektura; Van Gogh. U bram wieczności)
- Trudne tematy (filmy: Komunia; Green Book; Amy; Mój piękny syn; Cały ten cukier; Lato 1993; Córka trenera)
- Analiza filmu (filmy: Twój Vincent; Syn Szawła; Deerskin; Control; Slow West; Pokot; Ida)
- Między tekstami kultury (filmy: Dekalog I; Makbet; Daas; Co robimy w ukryciu + Świteź + Świtezianka; Dług; Ziemia obiecana, Jeszcze dzień życia)

 
Szczegółowe informacje na temat poszczególnych filmów: TUTAJ


 
TERMINY POKAZÓW ustalane są indywidualnie z zapisanymi grupami.
Pokazy odbywają się w godzinach porannych.

 


PROPOZYCJA 2
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej online
pokazy za pośrednictwem platformy VOD Nowe Horyzonty


Program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dostępny jest także w formie online: za pośrednictwem platformy VOD Nowe Horyzonty. Tę propozycję oferujemy grupom, które ze względów organizacyjnych i logistycznych wolą oglądać filmy w zaciszu szkolnej klasy lub domu.


UWAGA! Oferta NHEF online różni się od oferty pokazów stacjonarnych. Ze względów licencyjnych nie wszystkie filmy z oferty stacjonarnej dostępne są w wersji online.

 

BILETY:
8 zł - cena za dostęp do filmu dla jednej osoby
6,5 zł - cena za dostęp do filmu dla jednej osoby w ramach karnetu*
*karnet oznacza wykupienie dostępu do wszystkich filmów dostępnych w ramach wybranego cyklu

 

JAK TO WYGLĄDA?

Po potwierdzeniu informacji o zamówieniu filmu (lub filmów) u koordynatora, otrzymają Państwo link do płatności internetowej. Można dokonać jej za pomocą systemu Dotpay lub tradycyjnym przelewem na podstawie faktury. Po uiszczeniu opłaty przesłany zostanie link do filmu wraz ze szczegółową instrukcją.


Link można wysłać uczniom, rodzicom lub obejrzeć film wspólnie w klasie. Seans jest możliwy przez 30 dni, a od momentu indywidualnego zalogowania i aktywacji dostępu - każdy użytkownik ma własne 48 godzin na obejrzenie materiału.


JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Formularz zgłoszeniowy do programu TUTAJ.
ZAPISY przyjmujemy do 5 października 2021!

 
Po wypełnieniu formularza, skontaktuje się z Państwem nasz koordynator, który pomoże przejść przez proces dokonania płatności internetowej oraz będzie wsparciem w pierwszym kontakcie z dostępem online do filmów.
 

 
LISTA DOSTĘPNYCH FILMÓW I CYKLI:

 
Przedszkole
- Filmowe przygody (filmy: Basia 2; Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka; Magiczne święta Kacpra i Emmy; Wielka wyprawa Molly; Wiking Tappi - zestaw 2; Ella Bella Bingo; Kacper i Emma na safari) [karnet: 7 filmów]

 
Szkoła podstawowa kl. I-III
- Filmowi bohaterowie (filmy: Halvdan – prawie wiking; Villads; Gwiazdka Klary Muu; Jak ocalić smoka; Operacja człowiek w czerni; Kapitan Morten i Królowa Pająków) [karnet: 6 filmów]
- Filmowe podróże (filmy: Jakub, Mimmi i gadające psy; Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię; Szybcy i śnieżni; Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem; Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Rabuś z pociąguNawet myszy idą do nieba; Yakari i wielka podróż) [karnet: 7 filmów]

 
Szkoła podstawowa kl. IV-VI
- Młodzi w obiektywie (Łowcy czarownic; Mamo, kocham cię; 199 małych bohaterów; Przygoda Nelly; Szczęściara) [karnet: 5 filmów]
- Kino współczesne (Cały świat Romy; Mirai; Blanka; Binti; Fritzi – przyjaźń bez granic; Drogi Panie Dyktatorze[karnet: 6 filmów]

 
Szkoła podstawowa kl. VII-VIII
- Dojrzewanie w kinie (Żałuję!; Podróż księcia; Old Boys; Wallay; Zestaw filmów dokumentalnych: Świat wokół nas; Moje życie to cyrk) [karnet: 6 filmów]
- Świat wartości (Lek na całe zło; Powrót do Brundibara; Nowy; Miss Impossible; Marona – psia opowieść; Pierwszy śnieg; Operacja hip-hop) [karnet: 3 filmy]

 
Szkoła ponadpodstawowa
- Nowe Horyzonty kina (Bergman - rok z życia; Biały Bóg; Wysoka dziewczyna; Ága; Niepamięć; Proste rzeczy; Mała Mama) [karnet: 7 filmów]


 

PROPOZYCJA 3
POKAZY “NA ŻYCZENIE”
seanse tradycyjne, w salach kinowych


Podobnie jak w ubiegłych latach, zapraszamy grupy zorganizowane do organizacji specjalnych pokazów w indywidualnie ustalonych terminach.

 
Lista filmów posiadających wyjątkowe walory edukacyjne, dostępnych na pokazy “na życzenie”, znajduje się TUTAJ.

 
Wśród dostępnych tytułów znajdują się ponadto liczne filmy z repertuaru Kina. Listę tytułów prezentowanych aktualnie w Kinie Pod Baranami można sprawdzić TUTAJ.

 
Jeśli chcieliby Państwo obejrzeć z młodzieżą film, którego nie ma na żadnej z list - zachęcamy do kontaktu. Sprawdzimy jego dostępność.


 
BILETY: ok. 15 zł*
*Ostateczna cena biletu zależy od wybranego filmu oraz liczebności grupy.


Za dodatkową opłatą istnieje możliwość uzupełnienia pokazu o prelekcję i dyskusję, prowadzoną przez filmoznawcę.

 
Pokazy w ramach PROPOZYCJI 3. Odbywają się tradycyjnie, w salach Kina Pod Baranami, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. W salach kinowych dostępna jest tylko część miejsc, dzięki czemu widzowie zachowują wymagany dystans. Podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.

 

 
PROPOZYCJA 4
POKAZY “NA ŻYCZENIE” online
za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.pl


Zapraszamy grupy zorganizowane do oglądania filmów za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.
 

Lista filmów dostępnych na platfomie e-kinopodbaranami.pl i posiadających wyjątkowe walory edukacyjne znajduje się TUTAJ.
 

Jeśli chcieliby Państwo obejrzeć z młodzieżą film, którego nie ma liście - zachęcamy do kontaktu. Sprawdzimy jego dostępność.
 

BILETY: 12 zł
(Cena za dostęp do filmu dla jednej osoby)

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość uzupełnienia pokazu o filmoznawcze wprowadzenie i omówienie. Ich forma zostanie ustalona indywidualnie.

Filmoznawcze wprowadzenie i omówienie mogą zostać udostępnione grupie za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami w formie dodatkowego materiału filmowego. Istnieje także możliwość zorganizowania internetowego spotkania z filmoznawcą na żywo na platformie Zoom.

 

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA:

Kaja Łuczyńska
kaja@kinopodbaranami.pl
604 708 839

Bookmark and Share