kpb

Dojrzałe kino - Essential Killing

Kino Pod Baranami zaprasza na nowy cykl seansów pod nazwą „DOJRZAŁE KINO”. To pokazy premierowych filmów z bieżącego repertuaru adresowane do starszej widowni. Prezentowanym filmom towarzyszy krótkie wprowadzenie, a po seansie Kino Pod Baranami funduje widzom kawę, herbatę i ciasteczka, które są zaproszeniem do wspólnej rozmowy na temat obejrzanego filmu. Gospodarzem spotkań jest Pani Red. Maria Malatyńska.

Zapraszamy na owocne spotkania dojrzałych widzów z dojrzałymi, wartościowymi filmami, w środy o godz. 11.00.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Bilety dla seniorów: tylko 11 zł.


środa, 3 listopada, godz. 11.00

ESSENTIAL KILLING | ESSENTIAL KILLING
reż. Jerzy Skolimowski, Polska/Norwegia/Irlandia/Węgry 2010, 83'

MFF w Wenecji 2010: Nagroda Specjalna Jury
najlepszy aktor - Vincent Gallo
Nagroda CinemAvvenire

Nie wiemy, czy jest bojownikiem Al-Kaidy, czy niewinnym człowiekiem, który znalazł się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie. Mohamed, złapany przez amerykańskich żołnierzy w Afganistanie, zostaje wywieziony do tajnej bazy w Europie Środkowej. Udaje mu się uciec z transportu. Teraz, by przeżyć, nie cofnie się przed najokrutniejszą zbrodnią.

Mocny, przejmujący, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny - nowy film Jerzego Skolimowskiego, okrzyknięty największym zagranicznym sukcesem polskiego kina od czasów Kieślowskiego. Zdobywca trzech nagród na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Głośny thriller polityczny, w którym główne role zagrali Vincent Gallo i Emmanuelle Seigner.

(fotos z filmu: Ivo Ledwożyw)


Partnerzy:

 
Bookmark and Share

archiwum