kpb

Unsound Festival 2010

UNSOUND FESTIVAL w Kinie Pod Baranami
16-22 października 2010

NIGHT OF THE LIVING DIRT
- Midnight Videotape Horror Sessions


W dniach 16-22 października Kino Pod Baranami zaprasza na nocne pokazy filmów grozy w ramach krakowskiego UNSOUND FESTIVAL 2010. W programie przede wszystkim horrory należące do nurtu kina eksploatacji z Hongkongu, Tajwanu oraz Hiszpanii, Niemiec i USA.

Festiwal otworzy nocny maraton - pierwsze trzy pokazy z cyklu zatytułowanego Night Of The Living Dirt, które prezentować będzie Jigoku - audiowizualny kolektyw artystyczny Lovely Jona i Cherrystones - dwójki DJ-ów, producentów, kinomaniaków i kolekcjonerów winyli. Ich odkrywcze DVD „A Visual Mixtape” daje przedsmak tego, co dzieje się na występach Jigoku: szalona podróż przez zapomniane filmy i nagrania, połączone w niesamowite przeżycie audiowizualne. Dynamiczne klipy i dopasowane psychodeliczne dźwięki zapewniają przyspieszone bicie serca, a obfitość bardzo niszowych horrorów z lat 60. i 70., filmów giallo czy kadrów pop-artowych przyjemnie drażnią oko. Dla otwartych uszu, oczu i głów.
Filmy w języku angielskim, bez polskich napisów.

O FESTIWALU UNSOUND:

Unsound został założony w 2003 r. w Krakowie jako festiwal muzyki postępowej. To z początku undergroundowe wydarzenie w ostatnich latach przybrało o wiele większy rozmach, zyskując tym samym powszechne uznanie.
Festiwal Unsound odbywa się pod koniec października każdego roku w Krakowie, a wiosną 2011 r. odbędzie się druga odsłona Unsound Festival New York - wydarzenia, które skupia nowojorskich producentów, kuratorów i instytucje kulturalne.
Twórców festiwalu Unsound interesuje idea ponadgranicznej współpracy, oraz budowanie pojęcia festiwalu jako narzędzia umożliwiającego zlecanie i rozwijanie nowych projektów muzycznych i artystycznych. Równie ważnym zadaniem jest promowanie muzyki twórców z Polski, i bardziej globalnie - twórców pracujących na wschód od Berlina.

(click HERE for English version!)


BILETY: 6 zł
Maraton (3 filmy): 15 zł


PROGRAM:

sobota, 16 października, godz. 00.00
NIGHT OF THE LIVING DIRT - pokaz nr I
MARATON OTWARCIA


Miej oczy szeroko otwarte aż do rana podczas nocnego maratonu horrorów exploitation prezentowanych przez Jigoku na taśmie wideo. O północy startują: Blue Eyes of The Broken Doll, Scorpion Thunderbolt oraz The Demon Lover.
Filmy w języku angielskim, bez polskich napisów.

BLUE EYES OF THE BROKEN DOLL | LOS OJOS AZULES DE LA MUÑECA ROTA
reż. Carlos Aured, Hiszpania 1973, 89’

Były więzień jest trapiony przez sny, w których dusi kobiety. Zostaje zatrudniony jako dozorca w posiadłości należącej do trzech dość osobliwych sióstr, jednak wkrótce po jego przybyciu, seryjny zabójca zaczyna grasować na niebieskookich blondynkach. Co więcej, zabójca pozostawia oczy swoich ofiar w misce wody.

SCORPION THUNDERBOLT
reż. Godfrey Ho, Hongkong 1988, 85’

Niebezpieczny potwór w postaci węża grasuje na wolności. Detektyw policji Ko, badający sprawę makabrycznych morderstw, zakochuje się w młodej dziennikarce, Helen. Po pewnym czasie odkrywa powiązania pomiędzy piękną dziewczyną i brutalnymi morderstwami.

THE DEMON LOVER
reż. Donald G. Jackson, Jerry Younkins, USA 1976, 83’

Grupa nastolatków wałęsa się po cmentarzu. Spotykają księdza, który zajmuje się wzywaniem demonów zza światów.

niedziela, 17 października, godz. 00.00
NIGHT OF THE LIVING DIRT - pokaz nr II

BLOODLUST
| MOSQUITO DER SCHÄNDER
reż. Marijan David Vajda, Niemcy 1976, 90’

Opowiada historię samotnego niemowy uzależnionego od wysysania krwi swoich ofiar - kobiet. Obrazowi towarzyszy świetna muzyka Davida Lewellyna.
Film w języku angielskim, bez polskich napisów.

poniedziałek, 18 października, godz. 00.00
NIGHT OF THE LIVING DIRT - pokaz nr III

HEADLESS EYES

reż. Kent Bateman, USA 1971, 78’

Headless Eyes
zasłużył prawdopodobnie na miano najbardziej kiczowatego horroru rodem z Nowego Jorku. Obłąkany artysta szuka pomsty na tych, którzy pozbawili go oczu. Zrobiony przez producentów na co dzień zaangażowanych w tworzenie pornosów z połowy lat 70-tych.
Film w języku angielskim, bez polskich napisów.

wtorek, 19 października, godz. 00.00
NIGHT OF THE LIVING DIRT - pokaz nr IV


PREMONITION
reż. Alan Rudolph, USA 1971, 83’

W Premonition zespół rockowy udaje sie do odosobnionej chaty, by przygotować się do happeningu muzycznego. Narkotyki i niewidzialne moce drzemiące w lesie wkrótce zaczną im zagrażać. Zapomniany psychotropowy klasyk z hałaśliwą elektroniką Harold Budd w tle.
Film w języku angielskim, bez polskich napisów.

środa, 20 października, godz. 00.00
NIGHT OF THE LIVING DIRT - pokaz nr V


WOLF DEVIL WOMAN | LANG NU BAI MO
reż. Ling Chang, Hong Kong/Tajwan 1982, 93’

Wolf Devil Woman opowiada historię dziewczyny wychowanej przez wilki, która staje się Wolfen Ninja i postanawia pomścić śmierć rodziców. Psychodeliczne efekty stroboskopowe, splatter ociekający krwią i pieczołowicie przygotowane pojedynki na miecze.
Film w języku angielskim, bez polskich napisów.

czwartek, 21 października, godz. 00.00
NIGHT OF THE LIVING DIRT - pokaz nr VI

A COLD NIGHT’S DEATH
reż. Jerrold Freedman, USA 1973, 74' 

Akcja A Cold Night's Death osadzona jest na stacji podbiegunowej, gdzie naukowcy podejrzewają, że zło depcze im po piętach. Klaustrofobiczny film z elektroniczną muzyką Gila Melle. Pochłonięty przez odmęty telewizji, mógł być wzorem dla klasyka Carpentera. Film w języku angielskim, bez polskich napisów.

piątek, 22 października, godz. 00.00
NIGHT OF THE LIVING DIRT MIDNIGHT - pokaz nr VII

zmiana w programie!
Planowany pokaz filmu THE STRANGLER OF VIENNA nie odbędzie się.
W tym terminie zapraszamy na film:

DEATH LINE | DEATH LINE
reż. Gary Sherman, Wielka Brytania 1973, 87’

Death Line - klasyk brytyjskiego horroru z lat 70-tych i jeden z ulubionych nocnych seansów Jigoku, to dziwaczna opowieść o śmierci i rozkładzie osadzona w mrokach Londyńskiego podziemia. Grupa morderców z tunelów na stacji Russell Square zbija z tropu policję (dowodzoną przez niezłomnego Donalda Pleasence’a, który daje w tym filmie osobliwy popis gry aktorskiej).
Film w języku angielskim, bez polskich napisów. 


Oficjalna strona festiwalu: www.unsound.pl

Bookmark and Share

archiwum