kpb

Nagrodzony Dom zły!

Nagrodzony czterema Polskimi Nagrodami Filmowymi - Orłami 2010DOM ZŁY Wojciecha Smarzowskiego tylko u nas!

Jako jedyne kino w Krakowie gramy jeszcze film, który Polska Akademia Filmowa nagrodziła m.in. za najlepszą reżyserię!
DOM ZŁY uzyskał również prestiżową Nagrodę Publiczności.

Zapraszamy na pokazy codziennie o godz. 13.10 (w czwartek, 11 marca, seans o godz. 13.15)!


   


DOM ZŁY | DOM ZŁY
reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2009, 106'

34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2009:
nagrody za reżyserię, scenariusz i montaż

17. Festiwal Plus Camerimage
: Srebrna Żaba

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2010:
najlepsza reżyseria, zdjęcia, montaż i Nagroda Publiczności 

Trzymający w napięciu, doskonale skonstruowany thriller twórcy kultowego Wesela!

Wydarzenia okryte mroczną tajemnicą, wciągająca fabuła trzymająca do końca w niebywałym napięciu, brawurowy popis aktorski i zakończenie, jakiego nie było w kinie od czasu Wściekłych psów i Podejrzanych. Tajemnica, zagadka, śledztwo.

Dom zły został okrzyknięty polskim Fargo, a reżyser filmu porównywany jest z Quentinem Tarantino.

W rolach głównych występują: Arkadiusz Jakubik (Wesele), Marian Dziędziel (Zero), Bartłomiej Topa (Boisko bezdomnych), Kinga Preis (Cztery noce z Anną), Katarzyna Cynke (Trzeci oficer), Sławomir Orzechowski (Kiler), Eryk Lubos (Moja krew), Robert Więckiewicz (Lejdis). Film wyreżyserował Wojtek Smarzowski. Autorem scenariusza jest Łukasz Kośmicki i Wojtek Smarzowski, zdjęcia zrealizował Krzysztof Ptak, autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.

1978 rok. Pewnej deszczowej nocy Edward Środoń (Arkadiusz Jakubik) pojawia się przypadkowo w domu małżeństwa Dziabasów (Kinga Preis i Marian Dziędziel). Początkowa nieufność gospodarzy ustępuje miejsca tradycyjnej polskiej gościnności. Przybysz nie przypuszcza nawet, jak bardzo to spotkanie odmieni jego życie.

Po kilku latach, w tym samym domu ekipa śledcza rozpoczyna dochodzenie. W progu ponownie staje Edward Środoń. Tym razem jego wizyta nie jest przypadkowa - ma pomóc w rekonstrukcji tajemniczych zdarzeń sprzed czterech lat.

Prowadzący śledztwo porucznik Mróz (Bartłomiej Topa) odkrywa, że rozwiązanie zagadki może być niebezpieczne nie tylko dla podejrzanego. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Porucznik zostanie wciągnięty w niebezpieczną grę, której stawką jest odkrycie przerażającej prawdy, na ujawnieniu której nie wszystkim jednak zależy.

Prawda? Nie ma takiej…

Rewelacyjny. Gazeta Wyborcza

Polskie Fargo (...) Napięcie i emocje powoli rosną, by w końcu eksplodować i pozostawić widza oniemiałym. Smarzowski perfekcyjnie panuje nad tempem swojej historii, zmusza widza do wysiłku intelektualnego, podsyca jego ciekawość i chęć kombinowania, dociekania prawdy ‘na własną rękę’. (...) Mocne, krwiste (dosłownie i w przenośni) kino, które wciśnie niejednego widza w fotel. Onet.pl

Nie ma tu żadnych tanich sztuczek, nieudolnie zapożyczonych z zachodu chwytów. Nowoczesne to kino, jakby nie z Polski, nowocześnie napisane i prowadzone. Trochę w stylu Tarantino. Tak, tak, to nie przesada. W Domie złym jest ta same siła witalna, ta sama radość z opowiadania, porozbijanych, zapętlonych historii, co u autora Wściekłych psów. Stopklatka.pl

Niesamowita historia plus genialne zdjęcia Krzysztofa Ptaka i muzyka Mikołaja Trzaski. Dziennik

Film jest świetny. I mocny, bo niczym pięścią wali widza między oczy. Newsweek


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum