kpb

Sylwester 2005 - na dwóch salach :)

W związku z dużym zainteresowaniem Filmowym Sylwestrem w naszym Kinie - rozszerzamy noc sylwestrową na także na Salę Niebieską! Wieczór rozpocznie się pokazem filmu Park Chan-Wooka PANI ZEMSTA o godz. 21.00.
W programie także DOWÓD oraz TY I JA I WSZYSCY, KTÓRYCH ZNAMY. Bilety jeszcze są! Zapraszamy!

SYLWESTER 2005 W KINIE POD BARANAMI!
filmowe powitanie Nowego Roku z trzema przedpremierowymi seansami!

Zaprezentujemy trzy, niepokazywane jeszcze w Krakowie, filmy, które wejdą na nasze ekrany na początku przyszłego roku.

W programie:

godz. 21.00

PANI ZEMSTA | CHINJULHAN GEOMJASSHI
reż. Park Chan-Wook, Korea Płd. 2005, 112'

Film twórcy Old Boya.

Geum-ja (Lee Young-ae), piękna, przyciągająca męskie spojrzenia dziewczyna, zyskuje wątpliwą sławę, gdy w wieku dziewiętnastu lat zostaje aresztowana oraz oskarżona o porwanie i zamordowanie szcześcioletniego chłopca. Z uwagi na jej młody wiek i urodę, media dostają istnej obsesji na punkcie tej potwornej zbrodni. Są w szoku, gdy Geum-ja przyznaje się do winy i dostaje długi więzienny wyrok.
Jednak od tego czasu upłynęło już 13 lat, a przez ten czas Geum-ja była niesamowicie pracowitą, przykładową więźniarką, która dorobiła się przydomka „dobrotliwa”.
„Dobrotliwa” Geum-ja nie próżnowała. Przez 13 lat planowała zemstę na swoim byłym nauczycielu, panu Baek (Choi Min-sik). Dobre serce, okazywane podczas „odsiadki”, zyskało jej wielu przyjaciół i sojuszników. Teraz Geum-ja wychodzi z więzienia i z pomocą kilku byłych współwięźniów jest gotowa wprowadzić swój starannie przygotowany plan w czyn.

Co zaszło pomiędzy Geum-ja i jej nauczycielem 13 lat temu? Dlaczego dziewczyna chce zemsty? Jak zakończy się jej misja? Oto tajemnice, które kryje Pani Zemsta, trzecia część „Trylogii Zemsty” Park Chan-wooka.

Poprzednie dwie – Pan Zemsta oraz Oldboy – cieszyły się popularnością na festiwalach filmowych na całym świecie, przywożąc z nich prestiżowe nagrody (Grand Prix dla Oldboya w Cannes).

Pani Zemsta jest obrazem społeczeństwa, które pozostawia swych obywateli ich własnemu, osobistemu rozumieniu prawa, a jednocześnie zagłębia się w odmęty świadomego, acz zranionego umysłu, by naszkicować niesamowity portret złowieszczej heroiny, której serce jest czyste – i zimne – jak śnieg.

godz. 23.00

zwiastuny - zapowiedzi filmowe na Nowy Rok

ok. godz. 23.20 -  0.45

przerwa na powitanie Nowego Roku: lampka szampana, możliwość wyjścia na Rynek... :-)

ok. godz. 0.45

DOWÓD | PROOF
reż. John Madden, USA 2005, 99'

Genialny matematyk (w tej roli rewelacyjny Anthony Hopkins) dochodzi do granic własnego umysłu. Dalej jest tylko szaleństwo… Jego dwie córki są dowodem na to, jak różnie można postrzegać sens otaczającego nas świata. Jedna z nich, (nominowana za tę rolę do Złotego Globu - Gwyneth Paltrow) odziedziczyła po wielkim ojcu jego „piękny umysł”. Druga podejrzewa ją, że ojciec zostawił jej w spadku także swoje szaleństwo. Granica między geniuszem a szaleństwem bywa bowiem niemal niewidoczna.
Jak jest naprawdę?
Kto jest autorem błyskotliwego dowodu? 
Czy można wierzyć w czystość intencji młodego matematyka?

Intrygujący film, świetnie zagrany film, pełen niewyjaśnionych tajemnic. To już drugie - po oscarowym Zakochanym Szekspirze - wspólne dzieło reżysera Johna Maddena i aktorki Gwyneth Paltrow, która za tamtą rolę została nagrodzona Oscarem. O jej roli w filmie Dowód mówi się już, że jest najlepsza w jej dotychczasowej karierze..

ok. godz. 3.00

TY I JA I WSZYSCY, KTÓRYCH ZNAMY | ME AND YOU AND EVERYONE WE KNOW
reż. Miranda July, USA/Wlk. Brytania 2005, 90'

To jeden z tych filmów, który pokochają zarówno krytycy jak i widzowie. Nazywany również Bezdrożami tego roku… Film, który stał się objawieniem na ostatnim festiwalu w Cannes (Złota Kamera oraz Nagroda Krytyki), nagrodzony Specjalną Nagrodą Jury na festiwalu w Sundance, nagrodą publiczności w San Francisco oraz za najlepszy debiut na festiwalach w Filadelfii i Sztokholmie.

Gromadę zwariowanych bohaterów - artystkę, sprzedawcę butów, troje nastolatków i dwóch małych chłopców łączy jedno - wszyscy poszukują miłości, a każdy z nich szuka jej po swojemu. Artystka będzie używać sobie tylko znanych artystycznych tricków, sprzedawca butów długo będzie się przed uczuciem bronić. Troje nastolatków uzna, że miłość = sex, a pewien kilkuletni chłopiec wda się niechcący w… internetowy romans.
Dzieci będą przeżywać dylematy dorosłych, a starsi poznają, co oznacza samotność w sieci. Mimo postępów w technologii i nieograniczonej komunikacji między ludźmi, najtrudniej jest… spojrzeć miłości prosto w oczy.

Piękne kino niezależne z Ameryki. Szkoda, że takie pozycje docierają do nas bardzo rzadko. WiK (Wprost)

Film o delikatnej konstrukcji, pełen subtelnego uroku i optymizmu. Variety

Piękny i poetycki film. Kino

Cudownie zaskakująca komedia romantyczna. Los Angeles Times

Miranda July odkrywa humor i magię w miejscach, do których nikt wcześniej nie zaglądał. Newsweek


BILETY: 59 zł

REZERWACJE:
tel: (12) 423 07 68
email:
kino@kinopodbaranami.pl

 

Bookmark and Share

archiwum