kpb

Baranki w Pieluchach: Wredne liściki (przedpremiera!)

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

WREDNE LIŚCIKI (reż. Thea Sharrock)
czwartek, 11 lipca 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14490_0.jpg

Wredne liściki to błyskotliwa i zabawna historia prawdziwej plotki, która rozpaliła całą Anglię. Film ze świetnymi rolami Olivii Colman i Jessie Buckley będzie można zobaczyć przedpremierowo w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Pokaz w czwartek, 11 lipca, o godzinie 11.00.

Mieszkająca w małym angielskim miasteczku bogobojna Edith (Olivia Colman) otrzymuje anonimowe, niezwykle złośliwe listy. O ich autorstwo oskarża swoją sąsiadkę, wyzwoloną i buntowniczą Rose (Jessie Buckley). Jednak z każdym dniem listów przybywa i dostaje je już nie tylko Edith…

Wredne liściki to pełen uroku i humoru film osadzony na angielskiej prowincji w latach 20. poprzedniego wieku. Jego akcja inspirowana jest prawdziwym skandalem, który na początku XXI wieku pojawił się na nagłówkach największych brytyjskich gazet.

Gwiazdami komedii Wredne liściki są dwie znakomite aktorki: Olivia Colman (Faworyta, Ojciec) i Jessie Buckley (Men, Może pora z tym skończyć), które w 2021 roku spotkały się już na planie filmu Córka. Ponadto w obsadzie są: Anjana Vasan, Timothy Spall, Gemma Jones i Eileen Atkins.

Zdjęcia do produkcji powstawały w malowniczych miasteczkach Arundel i Worthing, a ich autorem jest doświadczony operator Ben Davis (Duchy Inisherin, King's Man: Pierwsza misja, Eternals).

Od 28 czerwca do 29 sierpnia trwa u nas 18. wakacyjny festiwal Letnie Tanie Kinobranie. Po raz pierwszy w historii imprezy filmy z programu Kinobrania będą prezentowane również w cyklu Baranki w Pieluchach! Zapraszamy opiekunów niemowlaków do udziału w ankiecie, która pomoże zdecydować, jakie filmy zostaną wyświetlone w kolejne czwartki wakacji. Głosowanie trwa do poniedziałku, 8 lipca. Link do ankiety: TUTAJ.

Baranki w Pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

BILETY: 24 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów to jeden bilet gratis na dowolny seans z cyklu Baranki w Pieluchach w Kinie Pod Baranami!

O FILMIE:
WREDNE LIŚCIKI | WICKED LITTLE LETTERS
(Thea Sharrock) GB/US/FR 2024, 100’


Farsa i skandal są osią tej zabawnej komedii kryminalnej opartej na absolutnie nieprawdopodobnej, choć prawdziwej historii. Konserwatywna Edith Swan (Olivia Colman) jest sąsiadką ordynarnej imigrantki z Irlandii, Rose Gooding (Jessie Buckley). Pewnego dnia kobieta otrzymuje list, który ma wyraźny podtekst seksualny. Podobne listy dostali również inni mieszkańcy miasteczka. Pierwszą podejrzaną jest oczywiście Rose, która staje się obiektem zainteresowania lokalnej policjantki, Gladys Moss (Anjana Vasan).

ZWIASTUN: 
 


 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum