kpb

Premiera Psychologiczna: Terapia dla par (przedpremiera!)

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA:
TERAPIA DLA PAR (reż. Gerardo Herrero)
pokaz przedpremierowy
poniedziałek, 24 czerwca 2024, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14455_0.jpg

Terapia dla par (reż. Gerardo Herrero) to komediodramat o małżeńskich problemach, które miały nie opuszczać progu domu. Film będzie można zobaczyć przedpremierowo w poniedziałek, 24 czerwca, podczas ostatniej przed wakacjami odsłony cyklu Premiery Psychologiczne. Dyskusję po pokazie poprowadzą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

Jeden wieczór, trzy małżeństwa i osiem kopert. Terapia dla par to świetnie zagrany, hiszpański komediodramat o pewnej niezwykle oryginalnej sesji terapeutycznej. Psychoterapeutka wyznacza grupie pacjentów spotkanie, na którym jednak sama się nie pojawia. Zostawia obecnym na sesji parom wskazówki, co mają robić. Podczas tego procesu na światło dzienne wychodzą ich tłumione emocje i skrywane tajemnice.

Nagrodzony na festiwalu w Maladze film Gerardo Herrero to klasyczne “dramedy”, czyli połączenie dramatu obyczajowego z komedią charakterów. Terapia dla par to pełna podskórnych napięć oraz błyskotliwych dialogów opowieść, która zachwyca ironicznymi i boleśnie prawdziwymi spostrzeżeniami.

W obsadzie filmu są m.in. Malena Alterio, Alexandra Jiménez, Fele Martínez, Antonio Pagudo, Eva Ugarte i nominowany za swój występ do Nagrody Goya Juan Carlos Vellido.

Film Terapia dla par będzie można zobaczyć przedpremierowo w cyklu Premiery Psychologiczne w poniedziałek, 24 czerwca, o godzinie 18.00. Po seansie rozmowę o filmie poprowadzą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

Premiery Psychologiczne to cykliczne spotkania w Kinie Pod Baranami, podczas których pokazom filmowym towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru filmów oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

Kilka dni wcześniej, w sobotę 22 czerwca, o godzinie 12.00, zapraszamy na specjalną odsłonę cyklu Premiery Psychologiczne przygotowaną z myślą o dzieciach. W programie pokaz najnowszej animacji Disneya i Pixara W głowie się nie mieści 2 oraz interaktywna dyskusja z młodymi uczestnikami.

BILETY:
28 zł
(normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)

O PROWADZĄCYCH:
Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ, psychoterapeutka, seksuolożka. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Wśród jej szczególnych zainteresowań zawodowych znajduje się pozytywna seksualność, filmoterapia oraz psychologia kryzysu. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ, psychoterapeutka humanistyczna i arteterapeutka. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, wymiany przemyśleń i źródło nowych refleksji. Każdy film stara się traktować jak podróż w nieznane. W pracy i w życiu pielęgnuje filozofię egzystencjalną. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej i psychopatologii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD, współtworzyła również naukowy projekt filmowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.


O FILMIE:
TERAPIA DLA PAR | BAJO TERAPIA
(Gerardo Herrero) ES 2023, 93’Goya 2024 - nominacja: Najlepszy aktor drugoplanowy (Juan Carlos Vellido)

Trzy małżeństwa, a każde z nich ma swoje problemy. Na tyle poważne, że wymagały specjalistycznej konsultacji i pracy w ramach terapii dla par. Żaden z bohaterów nie spodziewał się jednak oryginalnego pomysłu, na jaki pewnego dnia wpadnie ich psychoterapeutka. Kobieta wyznacza spotkanie, na którym jednak sama się nie pojawia. Zostawia jedynie oczekującym na nią parom wskazówki, co mają robić i czego od nich oczekuje. Zdezorientowana początkowo szóstka bohaterów zaczyna ze sobą rozmawiać. Spotkanie zamienia się w coś w rodzaju terapii grupowej, w trakcie której na światło dzienne wychodzą kolejne brudy i wstydliwe dla każdej z par fakty.

ZWIASTUN:

PATRONI MEDIALNI:

        

Bookmark and Share

archiwum