kpb

Dojrzałe Kino: The Old Oak

DOJRZAŁE KINO:
THE OLD OAK (reż. Ken Loach)
środa, 15 maja 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14313_0.jpg

Brytyjski mistrz kina społecznie zaangażowanego powraca z nowym filmem! The Old Oak Kena Loacha to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie pełnym nienawiści. Film można zobaczyć u nas w ramach cyklu Dojrzałe Kino w środę, 15 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

BILETY dla seniorów: 20 zł

O FILMIE:
THE OLD OAK | THE OD OAK
(Ken Loach) GB/BE/FR 2023, 113’

BAFTA 2024 - nominacja: Najlepszy film brytyjski (Ken Loach, Paul Laverty, Rebecca O'Brien)
MFF w Cannes 2023 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Ken Loach)
MFF w Cannes 2023 - wygrana: Nagroda Jury Ekumenicznego - Wyróżnienie specjalne (Ken Loach)
MFF w Locarno 2023 - wygrana: Nagroda Publiczności - Zdobywca (Ken Loach)


Dla lokalnej społeczności niewielkiego miasteczka w północnej Anglii pub The Old Oak to miejsce szczególne. Jedyna przestrzeń, gdzie ludzie wciąż mogą się spotkać i przy kuflu piwa omówić bieżące sprawy, ale też symbol brutalnych zmian, jakie dotknęły okolicę za sprawą głębokiej ekonomicznej recesji.

Wszystko zaczęło się zmieniać w połowie lat 80., kiedy na fali strajku dobrze prosperujące za sprawą przemysłu górniczego miasto zaczęło stopniowo pogrążać się w kryzysie. Młodzi, nie widząc dla siebie miejsca, poczęli wyjeżdżać w poszukiwaniu lepszych perspektyw, a ci, którzy zostali, pogrążali się w marazmie. Narastająca frustracja i nieufność wobec wszystkiego co obce znajduje ujście, kiedy do miasta trafia autobus z syryjskimi uchodźcami. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a mieszkańcom nie podoba się, że przyjezdni mogą liczyć na większe wsparcie niż oni. Szansą na porozumienie może okazać się niezwykła przyjaźń, jaka rodzi się między właścicielem pubu a młodą Syryjką.

ZWIASTUN: 
 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14220_2.jpg   

    

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum