kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Kaskader

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #336
KASKADER (reż. David Leitch)
pokaz z dyskusją
czwartek, 9 maja 2024, godz. 22.45
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14303_0.jpg

Pamiętny Ken z Barbie, czyli Ryan Gosling powraca na ekrany w widowiskowej opowieści o burzliwych losach zaprawionego w bojach specjalisty od scen kaskaderskich. Film Kaskader w reżyserii Davida Leitcha (Atomic Blonde, Bullet Train) pokażemy w czwartek, 9 maja w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 18 zł.

Główny bohater filmu - Colt Seavers - po poważnym wypadku postanawia porzucić zawód kaskadera. Odcięcie się od Fabryki Snów nie jest jednak takie łatwe, bo zostaje wciągnięty w sprawę pewnej zaginionej hollywoodzkiej gwiazdy. Inspirowany serialem z lat 80. Kaskader to wypełniona akcją komedia, zrealizowana przez ekipę znającą świat filmu od podszewki. W rolach głównych wystąpili Ryan Gosling (BarbieLa La Land) i Emily Blunt (Oppenheimer, Ciche miejsce).

Kaskader to list miłosny do kina akcji, wyreżyserowany przez Davida Leitcha – twórcę takich przebojów jak Bullet Train czy Atomic Blonde – który przez lata pracował na planach filmowych jako kaskader. Reżyser przyznał, że prawdziwą przyjemnością było dla niego nakręcenie filmu, który pokazuje życie profesjonalistów zajmujących się kaskaderką. To hołd dla ich pracy i wielkiego poświęcenia.

By stworzyć postać Colta Seaversa, twórcy skorzystali z niezwykłych umiejętności aż pięciu kaskaderów. Film ma na swoim koncie również Rekord Guinnessa za największą w historii liczbę obrotów przewracającego się samochodu (aż 8,5!).

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

BILETY dla studentów: 18 zł

O FILMIE:
KASKADER | THE FALL GUY
(David Leitch) US 2023, 127’Przezabawny, pełen gwiazd thriller akcji jest listem miłosnym do filmów akcji oraz ciężko pracującej i często niedocenianej ekipy ludzi, którzy je tworzą.

Bohater filmu jest kaskaderem i jak każdy w tym zawodzie, zdarza się, że zostanie wysadzony w powietrze, że zostanie postrzelony i wyrzucony przez okno oraz zrzucony z wysokości, a wszystko to dla naszej rozrywki. Teraz, po prawie kończącym karierę wypadku, nasz bohater musi odnaleźć zaginioną gwiazdę filmową, rozwiązać spisek i spróbować odzyskać miłość swojego życia, wciąż wykonując swoją codzienną pracę. Co może się wydarzyć?

ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum