kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Napoleon

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #319
NAPOLEON (reż. Ridley Scott)
pokaz z dyskusją
czwartek, 30 listopada 2023, godz. 22.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13939_0.jpg


Widowiskowe sceny bitewne, wystawne kostiumy i fascynująca opowieść o człowieku, który odcisnął piętno na losach całej Europy. 30 listopada zapraszamy na Nocnik z imponującym rozmachem filmem historycznym Napoleon w reżyserii Ridleya Scotta. Film poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.


Studencki Nocny Klub Filmowy to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Napoleon to monumentalne widowisko, przedstawiające drogę do władzy jednej z najbardziej znaczących postaci światowej historii - Napoleona Bonaparte. Ta imponująca swoim rozmachem produkcja filmowa, zrealizowana przez legendarnego reżysera Ridleya Scotta (Łowca androidów, Gladiator), pokazuje historię przyszłego cesarza Francuzów przez pryzmat jego burzliwego związku z jedyną prawdziwą miłością, Józefiną.

W rolach głównych wystąpili: Joaquin Phoenix (Gladiator, Joker) i Vanessa Kirby (serial The Crown, Syn). Film nakręcono w zaledwie 62 dni - wyjątkowo mało jak na tak rozbuchaną, historyczną produkcję. Zwykle taki film potrzebuje przynajmniej 110 dni zdjęciowych. Lata temu odkryłem, że osiem kamer to osiem razy szybsza praca. Każdy pion produkcji musi się dostosować do mojego tempa - tłumaczył prędkość realizacji reżyser Ridley Scott.

Gospodarzem spotkania będzie Patryk Mierzyński - student energetyki na Akademii Górniczo-Hutniczej.


BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:
NAPOLEON | NAPOLEON
(Ridley Scott) GB/US 2023, 158'Przepełniony widowiskową akcją epicki obraz, który opowiada o drodze cesarza Napoleona Bonaparte do władzy nad Europą przez pryzmat jego związku z Józefiną. W tytułowej roli: Joaquin Phoenix.ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum