kpb

Delegacja - pokazy w KPB

DELEGACJA (reż. Asaf Saban)
pokazy w Kinie Pod Baranami
piątek-niedziela, 10-12 listopada 2023, godz. 16.15


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13902_0.jpg

Nieoczywista opowieść o małych i wielkich dramatach. Intrygujący przyczynek do dyskusji na temat pamięci o przeszłości, polityki historycznej oraz młodych ludziach, zagubionych w gąszczu emocji i informacji. Delegacja - międzynarodowa produkcja w reżyserii Asafa Sabana - w weekend 10-12 listopada na naszych ekranach!

Delegacja to niezwykła historia trojga przyjaciół, którzy stoją u progu dorosłości. Nitzan, Frisch i Ido wyjeżdżają z Izraela na wycieczkę szlakiem miejsc pamięci Holocaustu i odczuwają cały wachlarz rozmaitych emocji. Z powagą przeżywają cierpienia swoich przodków, ale też pękają ze śmiechu i robią szalone rzeczy, jakie mogą zdarzyć się tylko na szkolnych wycieczkach. Film opowiada o przepaści, jaka dzieli wielkie dramaty historii i małe dramaty codzienności.

Zdjęcia do filmu realizowane były m.in. w Krakowie, Łodzi i Warszawie. Reżyserem Delegacji jest Asaf Saban, którego wcześniejszy film Bayit Bagalil (ang. Outdoors) był nagradzany na wielu izraelskich festiwalach. W ekipie filmowej są polscy twórcy, m.in. operator Bogumił Godfrejów, scenografka Ewa Mroczkowska i kostiumografka Monika Grzeszczyk. W jednej z ról wystąpiła Karolina Bruchnicka.

Reżyser o filmie: Delegacja to film łączący dwa dobrze znane gatunki – kino drogi i film o dojrzewaniu. Takie połączenie gatunków tworzy przestrzeń, moim zdaniem niezbędną, by pewnym krokiem poruszać się po swoistym polu minowym, jakim jest filmowe przedstawienie Holokaustu, oraz by wykreować złożony dialektycznie świat, funkcjonujący przede wszystkim na płaszczyźnie emocjonalnej.

BILETY: według cennika

O FILMIE:
DELEGACJA | HA'MISHLAHAT
(Asaf Saban) PL/IL/DE 2023, 101’MFF Młodego Widza Ale Kino! 2023: Udział w konkursie filmów pełnometrażowych
Off Camera 2023: Udział w konkursie głównym
Ofiry 2023 - Nagrody Izraelskiej Akademii Filmowej - nominacje: Najlepszy aktor drugoplanowy (Ezra Dagan), Najlepszy dobór obsady
Zlín International Film Festival for Children and Youth 2023: Najlepszy film


Bycie nastolatkiem jest trudne. Bycie nastolatkiem z Izraela jest nawet trudniejsze, szczególnie jeśli akurat jesteś́ na szkolnej wycieczce szlakiem miejsc pamięci Holocaustu, a jedyne o czym możesz myśleć zwiedzając komorę gazową, to dziewczyna, która stoi obok ciebie.

Film miał swoją światową premierę podczas Berlinale 2023 w sekcji Generation 14plus.

ZWIASTUN:
  


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum