kpb

Baranki w pieluchach: Siostrzeństwo świętej sauny

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

SIOSTRZEŃSTWO ŚWIĘTEJ SAUNY (reż. Anna Hints)
czwartek, 16 listopada 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13901_0.jpg

W czwartek, 16 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w pieluchach. Na ekranie estoński kandydat do Oscara 2024 - sensualny dokument Siostrzeństwo świętej sauny w reżyserii Anny Hints.


Dokument Siostrzeństwo świętej sauny zabiera widzów w podróż w głąb życiodajnego lasu. To właśnie tam grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie się zrelaksować, śpiewać i gotować, ale przede wszystkim dzielić między sobą najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać siłę ze wspólnoty. W rozgrzanej, intymnej przestrzeni wypędzają z siebie lęki i wstyd, odzyskując energię do życia.

Kręcony przez 8 lat przez Annę Hints film, jest portretem estońskiej dymnej sauny, umieszczonej na liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Film był prezentowany na Festiwalu Sundance, gdzie otrzymał wyróżnienie za reżyserię w sekcji World Cinema Documentary. Jest też estońskim kandydatem do Oscara 2024.  

Dokument Siostrzeństwo świętej sauny jest jednym z pięciu tytułów ubiegających się obecnie o LUX Audience Award. Do marca 2024 r. można oceniać nominowane filmy i wziąć udział w losowaniu wspaniałych nagród.

 

Baranki w pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

SIOSTRZEŃSTWO ŚWIĘTEJ SAUNY | SMOKE SAUNA SISTERHOOD 
(Anna Hints), ES/FR/IT 2023, 89’ FF Sundance 2023: Najlepszy zagraniczny reżyser filmu dokumentalnego, udział w konkursie na najlepszy zagraniczny film dokumentalny

W bujnym, zielonym lesie w południowej Estonii grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie dzielić najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać z siły swojej wspólnoty. Otoczone dymem i żarem obnażają nie tylko ciała, ale i emocje. Wypędzają z siebie lęki i wstyd, żeby odzyskać siłę i energię do życia.

Film portretuje ten intymny rytuał, który odbywa się w ciasnej i ciemnej przestrzeni nasyconej oddechem i parą. Gorąc i pot są tu namacalne równie mocno, jak cielesność. Obserwujemy ciała i twarze skąpane w mroku w procesie wspólnotowego oczyszczania. Dowiadujemy się, czego doświadczyły w swoim życiu.


ZWIASTUN: 


 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum