kpb

Spotkanie Filozoficzne: Przejścia (przedpremiera!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE:
PRZEJŚCIA (reż. Ira Sachs)
pokaz przedpremierowy i dyskusja
czwartek, 2 listopada 2023, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13814_2.jpg

Franz Rogowski, Ben Whishaw i Adèle Exarchopoulos w odważnym i zmysłowym filmie o współczesnych związkach. Przejścia Iry Sachsa będzie można zobaczyć przedpremierowo w Kinie Pod Baranami w ramach listopadowej odsłony cyklu Spotkań Filozoficznych. Po pokazie 2 listopada rozmowę inspirowaną filmem poprowadzi filozofka, Anna Piskorska.

Przejścia to bezkompromisowy film o nieokiełznanej miłości, która potrafi zniszczyć każdego, kto znajdzie się w jej zasięgu. Amerykański reżyser Ira Sachs (Mali mężczyźni, Miłość jest zagadką) osadza swoją opowieść w wielokulturowym Paryżu, a swoich bohaterów wikła w złożoną grę, aż kipiącą od wzajemnego pożądania.

W obsadzie filmu znalazły się trzy gwiazdy europejskiego kina: święcący triumfy Franz Rogowski, rozsławiony filmem Pachnidło Ben Whishaw oraz znana z Życia Adeli i Pięciu diabłów Adèle Exarchopoulos. Przejścia to jeden z najlepiej ocenianych tytułów 2023 roku (94% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes), przeznaczony tylko dla widzów dorosłych.

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Maria Piskorska - filmoznawczyni z filozoficznym zapleczem. Absolwentka studiów doktoranckich w ISzA UJ. Autorka kilkunastu autorskich kursów, współpracowała z WZiKS UJ, WSMiP UJ oraz Wydziałem Filozoficznym UJ. Zajmuje się wprowadzaniem pojęć filozoficznych do teorii filmu.

Spotkania Filozoficzne to cykl będący okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy. Realizowane we współpracy z Gutek Film pokazy od kilku lat odbywają się w Kinie Pod Baranami.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (senior/klubowy)


O FILMIE:
PRZEJŚCIA | PASSAGES
(Ira Sachs) FR 2023, 91’


MFF Nowe Horyzonty 2023: VISA Pokazy Galowe - Udział w sekcji (Ira Sachs)

Jak na Paryż przystało, rewolucja zaczyna się w kawiarni. Świętujący zakończenie zdjęć filmowiec Tomas (Rogowski) poznaje Agathe (Exarchopoulos). Bez zastanowienia rzuca się w wir nowej namiętności, podczas gdy w mieszkaniu czeka na niego lojalny, wyrozumiały mąż Martin (Whishaw). Szukając osobistego spełnienia i emocjonalnych podniet, wszyscy troje eksplorują swoje ciała, uczucia i granice. Każde z nich będzie musiało zmierzyć się z pytaniami, na które nie są gotowi – i którym nie chcą stawiać czoła. Czy namiętność może iść w parze z pragnieniem założenia rodziny? Czy tworzymy relacje z miłości do kogoś, czy z miłości do siebie?

Film przeznaczony dla dorosłych.

Premiera filmu: 3 listopada 2023


ZWIASTUN:


ZOBACZ W E-KINIE POD BARANAMI:


W bibliotece E-Kina Pod Baranami dostępne są poprzednie filmy Iry Sachsa - Mali mężczyźni i Miłość jest zagadką (Love is Strange - tylko do 5 listopada!).
Polecamy również filmy z obsadą filmu - Franzem Rogowskim, Benem Whishawem i Adèle Exarchopoulos.


PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!

Bookmark and Share

archiwum