kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Napoleon

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
NAPOLEON (reż. Ridley Scott)
sobota, 25 listopada 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13803_0.jpg

Widowiskowe sceny bitewne, wystawne kostiumy i fascynująca opowieść o człowieku, który odcisnął piętno na losach całej Europy. 25 listopada odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina. Licealiści z różnych krakowskich szkół obejrzą imponujący rozmachem film historyczny Napoleon w reżyserii Ridleya Scotta. Seans poprzedzi prelekcja, a po filmie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 16 zł.

Napoleon to monumentalne widowisko, przedstawiające drogę do władzy jednej z najbardziej znaczących postaci światowej historii - Napoleona Bonaparte. Ta imponująca swoim rozmachem produkcja filmowa, zrealizowana przez legendarnego reżysera Ridleya Scotta (Łowca androidów, Gladiator), pokazuje historię przyszłego cesarza Francuzów przez pryzmat jego burzliwego związku z jedyną prawdziwą miłością, Józefiną.

W rolach głównych wystąpili: Joaquin Phoenix (Gladiator, Joker) i Vanessa Kirby (serial The Crown, Syn). Film nakręcono w zaledwie 62 dni - wyjątkowo mało jak na tak rozbuchaną, historyczną produkcję. Zwykle taki film potrzebuje przynajmniej 110 dni zdjęciowych. Lata temu odkryłem, że osiem kamer to osiem razy szybsza praca. Każdy pion produkcji musi się dostosować do mojego tempa - tłumaczył prędkość realizacji reżyser Ridley Scott.

Pokaz filmu poprzedzi prelekcja, którą wygłosi Kamil Szymanek - uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, Młody Ambasador Kina Pod Baranami. Jego pasją jest koszykówka, zarówno ta na boisku, jak i ta oglądana w telewizji. Lubi bawić się dźwiękami. Interesuje się kinem, zwłaszcza jego teoretyczną i techniczną stroną.

Po projekcji odbędzie się dyskusja.

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli

BILETY dla uczniów: 16 zł

ZIELONA KARTA
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.


O FILMIE:
NAPOLEON | NAPOLEON
(Ridley Scott) GB/US 2023, 158'Przepełniony widowiskową akcją epicki obraz, który opowiada o drodze cesarza Napoleona Bonaparte do władzy nad Europą przez pryzmat jego związku z Józefiną. W tytułowej roli: Joaquin Phoenix.


ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum