kpb

Baranki w pieluchach: Oppenheimer

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

OPPENHEIMER (reż. Christopher Nolan)
czwartek, 7 września 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13738_0.jpg


Najnowszy film wybitnego reżysera Christophera Nolana Oppenheimer to kolejny tytuł prezentowany w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Pokaz tej porywającej historii fizyka Roberta Oppenheimera w czwartek, 7 września, tradycyjnie o godzinie 11.00.


Mroczny, monumentalny, stawiający trudne pytania. Film Oppenheimer opowiada historię ojca bomby atomowej (w tej roli Cillian Murphy), który dziś jest uważany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania tego rodzaju broni. Autorem tego niezwykłego, filmowego spektaklu jest Christopher Nolan – twórca takich przebojów jak Dunkierka czy Interstellar.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o nagrodzoną Pulitzerem biografię Roberta Oppenheimera, autorstwa Kai Birda i Martina J.Sherwina pt.: Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej
.


Baranki w Pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

OPPENHEIMER | OPPENHEIMER
(Christopher Nolan) GB/US 2023, 180'



Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.


ZWIASTUN:


 



 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


archiwum