kpb

Dojrzałe Kino: Kochanica króla Jeanne du Barry

DOJRZAŁE KINO:
KOCHANICA KRÓLA JEANNE DU BARRY
(reż. Maïwenn)

środa, 30 sierpnia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13734_0.jpg

Film otwarcia ostatniego Festiwalu w Cannes. Jedna z najdroższych i najgłośniejszych francuskich produkcji, w której na wielki ekran powraca Johnny Depp. Dramat kostiumowy Kochanica króla Jeanne du Barry w reżyserii Maïwenn to kolejny tytuł prezentowany w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Pokaz w środę, 30 sierpnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Pełen wizualnego przepychu, pieszczący oczy film Kochanica króla Jeanne du Barry to opowieść o sztuce uwodzenia, dworskim skandalu i wypełnionej przeszkodami drodze na szczyt. Oraz o kobiecie, która wbrew pochodzeniu i otaczającym ją wrogom ośmiela się sięgnąć po władzę i miłość.

W tytułowej roli Jeanne wystąpiła reżyserka filmu, Maïwenn. Jej bohaterka jest bezczelna, odważna i śmiało wspina się po społecznej drabinie, używając swojej inteligencji i urody. Na ekranie francuskiej aktorce i reżyserce towarzyszy gwiazdor Hollywood Johnny Depp, który w filmie Kochanica króla Jeanne du Barry tworzy jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych kreacji w swojej karierze. Film w całości nakręcono we wnętrzach i plenerach Wersalu.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł
 

O FILMIE:
KOCHANICA KRÓLA JEANNE DU BARRY | JEANNE DU BARRY
(Maïwenn) FR 2023, 117’MFF w Cannes 2023: film otwarcia

Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla, łącząca w sobie dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek. Kochanica króla Jeanne du Barry to opowieść o Jeanne Vaubernier - młodej, ambitnej kobiecie z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Jej droga z paryskiej ulicy na Wersal wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi.


ZWIASTUN:Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum