kpb

Baranki w pieluchach: Kochanica króla Jeanne du Barry

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

KOCHANICA KRÓLA JEANNE DU BARRY
(reż. Maïwenn)

czwartek, 31 sierpnia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13733_0.jpg


Film otwarcia ostatniego Festiwalu w Cannes. Jedna z najdroższych i najgłośniejszych francuskich produkcji, w której na wielki ekran powraca Johnny Depp. Dramat kostiumowy Kochanica króla Jeanne du Barry w reżyserii Maïwenn to kolejny tytuł prezentowany w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Pokaz w czwartek, 31 sierpnia, tradycyjnie o godzinie 11.00.


Pełen wizualnego przepychu, pieszczący oczy film Kochanica króla Jeanne du Barry to opowieść o sztuce uwodzenia, dworskim skandalu i wypełnionej przeszkodami drodze na szczyt. Oraz o kobiecie, która wbrew pochodzeniu i otaczającym ją wrogom ośmiela się sięgnąć po władzę i miłość.

W tytułowej roli Jeanne wystąpiła reżyserka filmu, Maïwenn. Jej bohaterka jest bezczelna, odważna i śmiało wspina się po społecznej drabinie, używając swojej inteligencji i urody. Na ekranie francuskiej aktorce i reżyserce towarzyszy gwiazdor Hollywood Johnny Depp, który w filmie Kochanica króla Jeanne du Barry tworzy jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych kreacji w swojej karierze. Film w całości nakręcono we wnętrzach i plenerach Wersalu.


Polecamy też dwa wcześniejsze filmy Maïwenn: autobiograficzne DNA oraz przejmujący melodramat Moja miłość, które można zobaczyć online na naszej platformie E-Kino Pod Baranami.


Baranki w Pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

KOCHANICA KRÓLA JEANNE DU BARRY | JEANNE DU BARRY
(Maïwenn) FR 2023, 117’MFF w Cannes 2023: film otwarcia

Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla, łącząca w sobie dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek. Kochanica króla Jeanne du Barry to opowieść o Jeanne Vaubernier - młodej, ambitnej kobiecie z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Jej droga z paryskiej ulicy na Wersal wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi.


ZWIASTUN:


  

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum