kpb

Kochanica króla Jeanne du Barry - pokaz przedpremierowy i wykład (MOS)

KOCHANICA KRÓLA JEANNE DU BARRY
(reż. Maïwenn)

pokaz przedpremierowy z wykładem (Marta Veil)
niedziela, 20 sierpnia 2023, godz. 11.30
Małopolski Ogród Sztuki
(ul. Rajska 12)
Film otwarcia ostatniego Festiwalu w Cannes. Jedna z najdroższych i najgłośniejszych francuskich produkcji, w której na wielki ekran powraca Johnny Depp. Dramat kostiumowy Kochanica króla Jeanne du Barry w reżyserii Maïwenn, będzie można zobaczyć przedpremierowo w niedzielę, 20 sierpnia. Po pokazie, w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki, wykład o kostiumach i dworskiej higienie wygłosi Marta Veil - rekonstruktorka mody z przełomu XVIII i XIX wieku, znana jako Revolt Princess.

Pełen wizualnego przepychu, pieszczący oczy film Kochanica króla Jeanne du Barry to opowieść o sztuce uwodzenia, dworskim skandalu i wypełnionej przeszkodami drodze na szczyt. Oraz o kobiecie, która wbrew pochodzeniu i otaczającym ją wrogom ośmiela się sięgnąć po władzę i miłość.

W tytułowej roli Jeanne wystąpiła reżyserka filmu, Maïwenn. Jej bohaterka jest bezczelna, odważna i śmiało wspina się po społecznej drabinie, używając swojej inteligencji i urody. Na ekranie francuskiej aktorce i reżyserce towarzyszy gwiazdor Hollywood Johnny Depp, który w filmie Kochanica króla Jeanne du Barry tworzy jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych kreacji w swojej karierze. Film w całości nakręcono we wnętrzach i plenerach Wersalu.

Film Kochanica króla Jeanne du Barry będzie można zobaczyć przedpremierowo w niedzielę, 20 sierpnia, w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12, poziom -1). Po seansie odbędzie się wykład o kostiumach i dworskiej higienie, który wygłosi Marta Veil - rekonstruktorka życia codziennego z przełomu XVIII i XIX wieku. Interesuje się szczególnie ówczesną modą, higieną i makijażem. Bada i odtwarza dawne receptury kosmetyczne i apteczne. W oparciu o ikonografię oraz zachowane eksponaty muzealne, tworzy historyczne stroje i akcesoria. Prowadzi pokazy i warsztaty żywej historii, podczas których uczestnicy mają możliwość doświadczenia wybranych aspektów życia codziennego sprzed ponad 200 lat. W mediach społecznościowych znana jako Revolt Princess.

Polecamy też dwa wcześniejsze filmy Maïwenn: autobiograficzne DNA oraz przejmujący melodramat Moja miłość, które można zobaczyć online na naszej platformie E-Kino Pod Baranami.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)

O FILMIE:
KOCHANICA KRÓLA JEANNE DU BARRY | JEANNE DU BARRY
(Maïwenn) FR 2023, 117’MFF w Cannes 2023: film otwarcia

Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla, łącząca w sobie dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek. Kochanica króla Jeanne du Barry to opowieść o Jeanne Vaubernier - młodej, ambitnej kobiecie z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Jej droga z paryskiej ulicy na Wersal wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi.

Premiera filmu: 25 sierpnia 2023

ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum