kpb

Baranki w pieluchach: Houria - pokaz filmu i warsztaty muzyczno-taneczne

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
HOURIA (reż. Mounia Meddour)
pokaz filmu i warsztaty muzyczno-taneczne
czwartek, 22 czerwca 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13598_2.jpg


Pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca. Film Houria Mounii Meddour będzie można zobaczyć w czwartek, 22 czerwca, w ramach cyklu Baranki w Pieluchach dla rodziców i opiekunów z niemowlakami. Po pokazie, animatorka kultury i muzykoterapeutka Małgorzata Sochań zaprosi małych i dużych widzów na krótkie warsztaty pod hasłem Muzykalny Bobas.


Houria to opowieść zarówno o pokonywaniu życiowych trudności, jak i o zderzeniu męskości z kobiecością. Film wypełnia pragnienie wolności, którego wyrazem staje się taniec. Swobodna artystyczna ekspresja wyrażana poprzez kobiece ciało budzi jednak opór w patriarchalnych i tradycyjnych społeczeństwach.

Autorką hipnotyzujących układów tanecznych do filmu jest choreografka Hajiba Fahmy, która ma na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami, z Beyoncé na czele. W tytułową postać Hourii genialnie wcieliła się algiersko-francuska aktorka Lyna Khoudri, znana z takich filmów jak Lalka, Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun oraz Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan.

Po pokazie filmu, w czwartek, 22 czerwca, Małgorzata Sochań zaprasza na krótkie warsztaty pod hasłem Muzykalny Bobas. To zajęcia o charakterze muzyczno-ruchowym z elementami muzykoterapii skierowane do opiekunów i niemowlaków (od 0 do 3 roku życia). Warsztaty będą składać się z improwizacji wokalnych, instrumentalnych i ruchowych.

Baranki w Pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O PROWADZĄCEJ WARSZTATY:

Małgorzata Sochań - animatorka kultury i muzykoterapeutka. Studiowała muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Katowicach. Ukończyła tkże Laboratorium Choreoterapii u Alicji Gruszki Nowak, oraz wiele kursów z zakresu muzykoterapii (m.in relaksacja i wizualizacja w muzykoterapii, improwizacja w muzykoterapii, neuromuzykoterapia, Nordoff Robbins Music Therapy Summer School). Obecnie jest w trakcie warsztatów z regulacji emocji, które są dla niej bardzo pomocne w codziennym życiu. Uczestniczy też w szkoleniu z Języka Ruchu oraz rocznym kursie Świadome ciało i język ruchu u Agnieszki Sokołowskiej. Prywatnie jest mamą rocznej Helenki. Pasjonuje ją cisza, autentyczność i szczere relacje. Uwielbia improwizować we wszelakich formach, takich jak śpiew, taniec i gra na instrumentach.


O FILMIE:

HOURIA | HOURIA
(Mounia Meddour) FR/DZ 2022, 104'


Houria (Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala. Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Tu poznaje kobiety podobnie jak ona poranione przez życie. Wkrótce dzięki nim odzyska pasję i sens życia.


ZWIASTUN:
 

 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum