kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Asteroid City

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #311
ASTEROID CITY (reż. Wes Anderson)
czwartek, 22 czerwca 2023, godz. 22.45
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13568_0.jpg

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W czwartkowy wieczór, 22 czerwca, studenci zobaczą najnowszy film Wesa Andersona Asteroid City. Projekcję tej kolorowej, pełnej gwiazd i zrealizowanej w charakterystycznym dla reżysera stylu produkcji poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Filmy Wesa Andersona rozpoznaje się od razu. Uwagę niemal natychmiast zwraca ich niezwykła atmosfera, kompozycja kadrów oraz specyficzne aktorstwo. Amerykański reżyser kreuje na ekranie hipnotyzującą rzeczywistość, pełną stylowych kostiumów i dopracowanej scenografii, w której nietrudno się zatracić. To właśnie do takiego osobliwego świata wkroczą widzowie w trakcie ostatniego przed wakacjami spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego.

Asteroid City to kolejny film Wesa Andersona, do którego udało mu się zaangażować prawdziwą plejadę gwiazd. W obsadzie znaleźli się m.in.: Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Edward Norton, Adrien Brody, Steve Carell, Maya Hawke, Margot Robbie i Willem Dafoe.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodarzem spotkania będzie Filip Karcz - student psychologii ogólnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy szot w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  


BILETY dla studentów: 16 zł

O FILMIE:
ASTEROID CITY | ASTEROID CITY
(Wes Anderson) US 2023, 105'MFF w Cannes 2023: Udział w Konkursie Głównym

Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim, pustynnym mieście około 1955 roku. Do miejscowości przyjeżdżają uczniowie i rodzice z całego kraju, aby wziąć udział w konwencji Junior Stargazer. Wydarzenie zostaje jednak spektakularnie zakłócone.


ZWIASTUN:PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   


Bookmark and Share

archiwum