kpb

Baranki w pieluchach: Blisko

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
BLISKO (reż. Lukas Dhont)
czwartek, 30 marca 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13368_1.jpg

 

Nominowana do Oscara, sensualna opowieść o młodzieńczej przyjaźni. Blisko - najnowszy film Lukasa Dhonta, twórcy pamiętnego debiutu Girl - to kolejny tytuł prezentowany w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Ten poruszający obraz dorastania będzie można zobaczyć w czwartek, 30 marca, o godzinie 11.00.


Lukas Dhont ma na swoim koncie znakomity debiut - obsypany nagrodami portret transpłciowej dziewczyny Girl, który można zobaczyć online w E-Kinie Pod Baranami. W swoim kolejnym filmie - nominowanym do Oscara i wyróżnionym Grand Prix na Festiwalu w Cannes Blisko - belgijski twórca ponownie przygląda się młodym bohaterom oraz ich złożonym rozterkom.

Film opowiada o silnej relacji nastolatków Léo i Rémiego (znakomici Eden Dambrine i Gustav De Waele). Reżyser podchodzi do nich bardzo blisko (jak sugeruje sam tytuł filmu), starając się uchwycić esencję ich przyjaźni. Uważnie i czule obserwuje drobne gesty i  spojrzenia, jednocześnie zastanawiając się nad wpływem otoczenia na jednostkę oraz granicami tego, co uznawane jest za “męskie”.


Pokaz filmu odbędzie się w ramach Baranków w Pieluchach - cyklu seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia zapraszamy do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

BLISKO | CLOSE
(Lukas Dhont) BE/NL/FR 2022, 105’Oscary 2023 - nominacje: Najlepszy film międzynarodowy
MFF w Cannes 2022: Grand Prix
MFF w Sydney 2022: Najlepszy film
Europejskie Nagrody Filmowe 2022 - nominacje: Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku (Eden Dambrine), Najlepszy europejski reżyser roku (Lukas Dhont), Najlepszy europejski film roku wg uniwersytetów, Najlepszy europejski scenarzysta roku (Angelo Tijssens, Lukas Dhont)Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego.

Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor filmu Girl ze zjawiskową rolą Victora Polstera – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. Blisko staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

 

ZWIASTUN:
 

 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum