kpb

Baranki Dzieciom: Baranki witają wiosnę - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM:
BARANKI WITAJĄ WIOSNĘ
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 19 marca 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami
W niedzielę 19 marca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. W programie wspólne przywitanie wiosny wraz z bohaterami kultowych bajek: Reksiem oraz Bolkiem i Lolkiem. Po seansie, mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi Amelia Rajewska.

Coraz wyższa temperatura oraz zielone pąki drzew i krzewów przypominają: nadchodzi wiosna! Zapraszamy swoich najmłodszych widzów na specjalną, wiosenną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom, w ramach której zostaną zaprezentowane ponadczasowe, polskie bajki. Uroczy psiak Reksio zabierze się w nich za porządkowanie podwórka i pielęgnowanie kwitnących drzew owocowych, a bracia Bolek i Lolek rozpoczną prace w budzącym się do życia ogrodzie i zmierzą się z bałaganem we własnym pokoju.

Po seansie dzieci wezmą udział w zajęciach plastycznych, które poprowadzi Amelia Rajewska.

BILETY: 16 zł
 
Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.
 
W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.
 
PROGRAM:
 
POKAZ BAJEK - czas trwania: 40’
BARANKI WITAJĄ WIOSNĘREKSIOWA WIOSNA
(Józef Ćwiertnia) PL 1980, 10'
Nadchodzi wiosna i słońce grzeje coraz mocniej, czas więc pozbyć się zimowej sierści. Nie wystarczy jednak zadbać o samego siebie, trzeba jeszcze doprowadzić do ładu podwórko, zasiać trawę, posadzić kwiaty oraz pomóc ptakom naprawić ich budkę lęgową. Teraz można w pełni cieszyć się wiosną!

REKSIO SADOWNIK
(Lechosław Marszałek) PL 1976, 10'
Reksio buduje domek dla ptaków powracających wiosną do kraju. Mieszkańcy budki okazują się niezwykle pożyteczni - dbają o to, by szkodniki nie zniszczyły rozkwitających drzew owocowych. Na drzewach pojawiają się wkrótce soczyste czereśnie.

BOLEK I LOLEK: MALI OGRODNICY
(Ryszard Lepióra) PL 1976, 10'
Bolek i Lolek zabierają się za wiosenne porządki: sadzą rośliny, walczą ze szkodnikami, budują domek dla ptaków. Ich praca zostaje nagrodzona - w ogrodzie rozkwitają piękne, kolorowe kwiaty i dojrzewają owoce.

PRZYGODY BOLKA I LOLKA: WIOSENNE PORZĄDKI
(Edward Wator) PL 1977, 9'
Zachęceni przykładem ptaków czyszczących swe gniazda, Bolek i Lolek postanawiają posprzątać swój pokój. Chłopcy z zapałem zabierają się do pracy, ale mnóstwo dziwnych zdarzeń opóźnia ukończenie sprzątania.  WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi malarka i rysowniczka Amelia Rajewska.PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum