kpb

Baranki w pieluchach: Filip

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
FILIP (reż. Michał Kwieciński) 
czwartek, 9 marca 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek, 9 marca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zostanie zaprezentowany film Filip Michała Kwiecińskiego - pulsujący energią i gęsty od emocji portret młodego mężczyzny, oparty na książce Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem.


Nagrodzony Srebrnymi Lwami na Festiwalu w Gdyni film Filip, oferuje zupełnie inne spojrzenie na temat II wojny światowej: pragmatyczne, dalekie od patosu, jednocześnie przejmujące i bardzo uniwersalne.

Tytułowy bohater (Eryk Kulm - ubiegłoroczny laureat nagrody im. Zbyszka Cybulskiego), jest kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Ukrywając swoje żydowskie pochodzenie pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu we Frankfurcie. Gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, jego misternie budowany świat rozsypuje się jak domek z kart.

Reżyser Michał Kwieciński (Bodo, Czas honoru, Jutro idziemy do kina), w wywiadach zwraca uwagę na ponadczasowy charakter opowiadanej historii: To nie jest film wojenny. To studium samotnego, wyalienowanego człowieka w traumie. Filip miał być architektem, ale los sprawił, że na co dzień jest kelnerem. Ile dzisiaj jest takich osób? Uciekinierzy z Ukrainy, Syrii, Afganistanu... Druga Wojna Światowa to tylko oprawa, scenografia tej filmowej historii. Istotny jest niej problem psychiczno-moralny bohatera, a Filip pokazuje nam, że może być mieć on charakter uniwersalny bez względu na ramy czasowe fabuły.


Pokaz filmu odbędzie się w ramach Baranków w Pieluchach - cyklu seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia zapraszamy do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

FILIP | FILIP
(Michał Kwieciński) PL 2022, 125'


Fot. Jarosław Sosiński / Akson Studio

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych:
Złote Lwy - nominacja: udział w konkursie głównym (Michał Kwieciński);
Srebne Lwy - Zdobywca (Michał Kwieciński);
nagroda indywidualna - Najlepsze zdjęcia (Michał Sobociński);
nagroda indywidualna - Najlepsza charakteryzacja także za: Orzeł. Ostatni patrol (Dariusz Krysiak)


Filip to dwudziestoletni egoista, cynik, kosmopolita, niezdolny do głębszych uczuć, zakochany w sobie przystojny prowokator. Polski Żyd, który znalazł się w oku cyklonu, stracił w Polsce wszystkich i wszystko, a teraz chce tylko przetrwać na terytorium wroga. Dość pomników bohaterom wojny! Czas na antybohaterów, którzy po prostu chcieli przeżyć – bez patriotycznego patosu, zwyczajni, pełni obaw i wątpliwości.


ZWIASTUN: 

 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum