kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Imperium światła

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
Imperium światła (reż. Sam Mendes)
sobota, 11 marca 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranamihttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13286_0.jpg

Nostalgiczny list miłosny do kina z zapierającymi dech zdjęciami dwukrotnego laureata Oscara Rogera Deakinsa. Imperium światła będzie tematem marcowego Spotkania Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Pokaz filmu Sama Mendesa poprzedzi prelekcja wygłoszona tradycyjnie przez jednego z uczestników, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 16 zł.

Sam Mendes - twórca m.in. 1917, Skyfall i Drogi do szczęścia - w swoim najnowszym filmie inspiruje się losami własnej rodziny. Imperium światła to wypełniona nostalgią opowieść o miłości do kina. Te szczególne, pełne magii miejsca, w filmie Mendesa reprezentuje kino Empire, funkcjonujące w angielskim nadmorskim miasteczku na początku lat 80. Znajdź światło w mroku - zachęca napis na budynku.

Powszechny zachwyt budzą nominowane do Oscara zdjęcia autorstwa Rogera Deakinsa, który wielokrotnie współpracował już z brytyjskim reżyserem. W obsadzie Imperium światła znaleźli się m.in: Olivia Colman, Colin Firth, Toby Jones oraz znany przede wszystkim z małego ekranu Micheal Ward (seriale Top Boy i Mały topór), który jest laureatem EE Rising Star Award - jednej z kategorii nagród BAFTA.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie Klaudia Kicińska - Młoda Ambasadorka Kina Pod Baranami i uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego.

Film Imperium światła zostanie zaprezentowany w ramach SMAKu, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli.

Młodzi Ambasadorzy Kina Pod Baranami to grupa 17 uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych, którzy śledzą filmowe nowości, angażują się w życie naszego Kina oraz kształtują jego działalność. Ambasadorzy byli niedawno gośćmi Radia Kraków Kultura, gdzie opowiadali o swoim postrzeganiu kina. Rozmowy można wysłuchać TUTAJ.

BILETY dla uczniów: 16 zł

ZIELONA KARTA
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.

KLAUDIA KICIŃSKA ZAPRASZA NA SEANS:


O FILMIE:

IMPERIUM ŚWIATŁA | EMPIRE OF LIGHT
(Sam Mendes) US 2022, 115'BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy film brytyjski (Pippa Harris, Sam Mendes), Najlepszy aktor drugoplanowy (Micheal Ward), Najlepsze zdjęcia (Roger Deakins)
Złote Globy 2023 - nominacja: Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman)
Oscary 2023 - nominacja: Najlepsze zdjęcia (Roger Deakins)Imperium światła w reżyserii nagrodzonego Oscarem Sama Mendesa to mocna i przejmująca opowieść o więziach międzyludzkich oraz magii kina, osadzona w realiach nadmorskiego miasteczka w Anglii, z początku lat 80-tych XX wieku.

Mocną stroną filmu jest gwiazdorska obsada, na czele z laureatką Oscara Olivią Colman (Faworyta, Córka), laureatem nagrody BAFTA Michealem Wardem (Blue Story, Top Boy) oraz zdobywcą Oscara Colinem Firthem (Jak zostać królem, Samotny mężczyzna). Jest to również kolejna produkcja, przy której Mendes współpracuje z nagradzanym autorem zdjęć Rogerem Deakinsem (1917, Skyfall).


ZWIASTUN:
Bookmark and Share

archiwum