kpb

Nominowany do Oscara “IO” online w E-Kinie i na MOJEeKINO.pl

Nominowany do Oscara
IO (reż. Jerzy Skolimowski)

do zobaczenia online
w E-Kinie Pod Baranami
i na MOJEeKINO.PLhttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13263_0.jpg


W oczekiwaniu na galę rozdania Oscarów, warto nadrobić IO Jerzego Skolimowskiego. Ta nominowana w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy polsko-włoska koprodukcja, dostępna jest online w E-Kinie Pod Baranami i na platformie MOJEeKINO.PL.


IO ma na swoim koncie już liczne nagrody i do tej długiej listy został właśnie dopisany kolejny laur: film Jerzego Skolimowskiego został właśnie nominowany do Oscara.


Film IO jest już dostępny online w E-Kinie Pod Baranami oraz na platformie MOJEeKINO.PL - gdzie, kupując dostęp do seansu, można wybrać Kino Pod Baranami.


Głównym bohaterem IO jest szary osiołek o melancholijnych oczach, który uparcie kroczy przed siebie, spotykając na swojej drodze ludzi dobrych i złych oraz doświadczając radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. W podróży zwierzęciu towarzyszą m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i Isabelle Huppert.


Film inspirowany jest dziełem Na los szczęścia, Baltazarze! Roberta Bressona z 1966 roku, z którego polski reżyser pożyczył głównego bohatera. Za ekspresyjną, kreacyjną stronę IO odpowiadają operator Michał Dymek i wybitna montażystka Agnieszka Glińska, a monumentalną muzykę skomponował Paweł Mykietyn.


ZWIASTUN:
Bookmark and Share

archiwum