kpb

Baranki Dzieciom: Pamiętnik Florki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (styczeń 2023)

BARANKI DZIECIOM: PAMIĘTNIK FLORKI
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 29 stycznia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 Zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w kolejnej odsłonie cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 29 stycznia, maluchy zobaczą wybrane odcinki polskiego serialu animowanego Pamiętnik Florki, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Agnieszka Doniec.

 

Główną bohaterką serialu Pamiętnik Florki jest mała ryjówka - pilna obserwatorka rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. 

 


BILETY: 16 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 44')

 

REMONT
(Jola Dudzińska) PL 2014, 11'

Tata Florki postanawia zrobić remont generalny. Sam! Mama jest sceptyczna, ale tata pała entuzjazmem, którym zaraża Florkę. Po remoncie będzie pięknie! Razem oglądają filmiki o remontach w internecie, a tata gromadzi narzędzia. Jednak, kiedy przystępują do pracy, niespodziewanie pęka jakaś rura i dom zostaje zalany.


RYBKA
(Dorota Cieśla) PL 2014, 11'

Florka czuje się samotna – każdy kogoś ma: mama tatę, bliźniaki siebie nawzajem, tylko ona jest „bez pary”. Namawia rodziców na zakup rybki. Florka jest bardzo przejęta posiadaniem rybki. Tak bardzo, że nie ma czasu na rozmowy ze swoim kolegą...


NIEBO
(Anna Wróblewska-Dzwoniarek) PL 2014, 11'

Florka zaczyna przyglądać się niebu – jest zafascynowana jego zmieniającymi się kolorami, chmurami o niezwykłych kształtach.


BARBARA
(Janusz Martyn) PL 2014, 11'

Florka marzy o Barbarze – pięknej lalce, którą widziała w reklamie. Mała ryjówka zamiast lalki dostaje edukacyjną grę planszową dla całej rodziny. Jednak ze wspólnej gry nic nie wychodzi. 

 
 

 

  

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Przez wiele lat związana z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.
 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum