kpb

Baranki w pieluchach: Niebezpieczni dżentelmeni

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI
(reż. Maciej Kawalski)

czwartek, 26 stycznia 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek, 26 stycznia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zostanie zaprezentowany film Niebezpieczni dżentelmeni - komedia kryminalna, w której - niekoniecznie w zgodzie z rzeczywistością - doszło do spotkania Josepha Conrada z czołowymi przedstawicielami młodopolskiej bohemy.

Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski jako artystyczne, naukowe i… celebryckie osobowości początku XX wieku w sensacyjnej historii, której próżno szukać na kartach podręczników!

Niebezpieczni dżentelmeni to pełnometrażowy debiut Macieja Kawalskiego. Zafascynowany tekstami Boya-Żeleńskiego reżyser i autor scenariusza stworzył kryminalną komedię, w której - niekoniecznie w zgodzie z rzeczywistością - doszło do spotkania (i wspólnego imprezowania) Josepha Conrada z czołowymi przedstawicielami młodopolskiej bohemy: Tadeuszem Boyem-Żeleńskim, Stanisławem Ignacym Witkiewiczem i Bronisławem Malinowskim.

Niebezpieczni dżentelmeni to sprawnie zrealizowana, awanturnicza opowieść z barwnymi postaciami (te często cytują swoje własne dzieła!), scenografią oraz kostiumami z epoki. Film doskonale oddaje ducha Młodej Polski - pełnego plotek i używek, tętniącego życiem świata artystycznej bohemy, której nieobce były idee patriotyczne i niepodległościowe.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

  


O FILMIE:

NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI | DANGEROUS MEN
(Maciej Kawalski) PL 2022, 109’


38. Warszawski Festiwal Filmowy 2022: Nagroda Publiczności dla Najlepszego filmu


Jest rok 1914. Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski) - cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy - budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej hulance. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa…


Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci.ZWIASTUN:
 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum