kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: W trójkącie

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #291:
W TRÓJKĄCIE (reż. Ruben Östlund)

pokaz filmu i dyskusja
czwartek, 12 stycznia 2023, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 


W czwartek, 12 stycznia, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie nagrodzony Złotą Palmą film W trójkącie Rubena Östlunda, w którym reżyser zabiera widzów w luksusowy rejs po szmaragdowych morzach, który przemienia się w zaskakującą jazdę bez trzymanki. Seans poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

 

W trójkącie to szalona, przewrotna czarna komedia, będąca satyrą na współczesność i rządzące nią zasady. Reżyser Ruben Östlund - twórca Turysty i The Square - tym razem zabiera widzów do świata niepojętego bogactwa i dostatku, którego ucieleśnieniem jest luksusowy statek, pełen barwnych postaci. Na jego pokładzie spotkać można wiecznie pijanego kapitana (Woody Harrelson) czarującą parę emerytowanych handlarzy bronią, rubasznego rosyjskiego oligarchę (Zlatko Buric), aspirującą influencerkę (Charlbi Dean) i początkującego modela (Harris Dickinson). Wkrótce wszystko wywróci się do góry nogami, a dotychczasowe układy zyskają zupełnie nowe oblicze.


W nagrodzonym Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes filmie Ruben Östlund nawiązuje do klasycznego motywu “statku szaleńców”, ujętego m.in. na obrazie Hieronima Boscha. Szwedzki reżyser wywołuje u widzów istną feerię emocji: śmiech, rozbawienie, szok, obrzydzenie. Ukazuje w krzywym zwierciadle nierówności społeczne, bezlitośnie wytykając wszystkie ludzkie przywary.

Film W trójkącie zostanie zaprezentowane w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego - cyklu stworzonego z myślą o studentach, który w tym roku świętuje swoje 10-lecie. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.


Gospodynią spotkania będzie Zuzanna Świątek, która studiuje Teksty kultury (I rok) na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 
Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).BILETY dla studentów: 16 złO FILMIE:

W TRÓJKĄCIE | TRIANGLE OF SADNESS
(Ruben Östlund) SE/GB/FR/DE 2022, 147'
 

MFF w Cannes 2022: Złota Palma
Europejska Nagroda Filmowa 2022 - wygrane: Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku (Zlatko Buric), Najlepszy europejski reżyser roku (Ruben Östlund), Najlepszy europejski scenarzysta roku (Ruben Östlund)
Złote Globy 2023 - nominacje: Najlepsza komedia lub musical, Najlepsza aktorka drugoplanowa (Dolly De Leon)

 

 

Ruben Östlund (Turysta, The Square), już po raz drugi nagrodzony canneńską Złotą Palmą, zabiera nas w szalony rejs luksusowym statkiem z piękną gwiazdką Instagrama Yayą (Charlbi Dean), początkującym modelem Carlem (Harris Dickinson) oraz wiecznie pijanym kapitanem (Woody Harrelson). Na statku bawią się celebryci i bogacze – emerytowani handlarze bronią, rosyjski król nawozu, podstarzałe diwy i zrzędliwe milionerki. Rejs po szmaragdowych morzach zamienia się w jazdę bez trzymanki, przy której katastrofa Titanica to romantyczny wypadek przy pracy. Östlund żongluje rolami społecznymi bohaterów, demaskując ich próżność i egoizm, kpi z pustej sławy influencerów, wyśmiewa świat mody. W trójkącie to dzika komedia, niezwykle aktualna satyra i drapieżny komentarz do absurdalnych czasów, w których żyjemy.

 

ZWIASTUN:

 

  

 

 PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum