kpb

Dojrzałe Kino: Biały szum

środa, 21 grudnia 2022, godz. 11.00

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13086_1.jpg

W środę, 21 grudnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie Biały szum Noaha Baumbacha - niezwykła adaptacja powieści Dona DeLillo z Adamem Driverem i Gretą Gerwig w rolach głównych. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Biały szum zabiera widzów do Ameryki lat 80. Ojciec - wykładowca, matka  - instruktorka jogi oraz ich liczne pociechy, nieustannie otoczeni są tytułowym białym szumem, zagłuszającym wewnętrzne niepokoje.


Najnowszy film Noaha Baumbacha (Historia małżeńska, Opowieści o rodzinie Meyerowitz) to szalona gra z konwencjami i widzowskimi oczekiwaniami, pełna kontrolowanego chaosu, kontrastów i zaskakujących zestawień. W postacie neurotycznych głównych bohaterów wcielili się Adam Driver i Greta Gerwig.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 17 zł

 
O FILMIE:

BIAŁY SZUM | WHITE NOISE
(Noah Baumbach) US/UK 2022, 136’


Zabawny, przerażający, liryczny, absurdalny, a zarazem zwyczajny i apokaliptyczny Biały szum opowiada o wysiłkach współczesnej amerykańskiej rodziny zmagającej się z prozą życia i uniwersalnymi tajemnicami miłości i śmierci oraz dylematem: czy w dzisiejszym, pełnym niepewności świecie, można odnaleźć szczęście? Na podstawie powieści Dona DeLillo nagrodzonej National Book Award.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum