kpb

Dojrzałe Kino: Śubuk

środa, 14 grudnia 2022, godz. 11.00

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13086_1.jpg

W środę, 14 grudnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie Śubuk - trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Śubuk  to najnowsze dzieło producentów Carte Blanche, Ostatniej Rodziny i nominowanego do Oscara hitu Boże Ciało.


Reżyserem filmu jest Jacek Lusiński, twórca poruszającego obrazu Carte Blanche. Wspólnie z Szymonem Augustyniakiem jest on również autorem scenariusza, który wygrał prestiżowy konkurs Script Pro w 2019 rok, a na 47 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał nagrodę w tej kategorii.

 
Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

ŚUBUK | BACKWARDS
(Jacek Lusiński) PL 2022, 112’

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - wygrana: Nagrody Indywidualne - Najlepszy scenariusz Jacek Lusiński, Szymon Augustyniak
47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym Jacek Lusiński


Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum