kpb

Spotkanie Filozoficzne: Nitram

SPOTKANIE FILOZOFICZNE:
NITRAM (reż. Jason Kurzel)
pokaz z dyskusją
poniedziałek, 5 grudnia 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

5 grudnia zapraszamy na kolejne Spotkanie Filozoficzne. Na ekranie Nitram - thriller psychologiczny z domieszką czarnego humoru i szczyptą surrealizmu w reżyserii Justina Kurzela. Dyskusję o filmie poprowadzi filozofka, Anna Piskorska.

 

Przyprawiający o gęsią skórkę niepokój, który przeszywa film, to w ogromnej mierze zasługa Caleba Landry’ego Jonesa, który za rolę Martina otrzymał w Cannes nagrodę dla najlepszego aktora. Gwiazdor amerykańskiego indie, znany z występów u Jima Jarmuscha, Jordana Peele’a czy Seana Bakera, stworzył w Nitramie skomplikowaną, nieuchwytną postać.


Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 
Spotkania Filozoficzne to cykl będący okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy. Realizowane we współpracy z Gutek Film pokazy od kilku lat odbywają się w Kinie Pod Baranami.

 

Zapraszamy również do naszej wirtualnej sali (www.e-kinopodbaranami.pl), gdzie dostępny online jest wcześniejszy filmy Justina Kurzela Makbet.


BILETY: 15,90 zł


O FILMIE:

NITRAM | NITRAM
(Justin Kurzel) AU 2021, 112'

MFF w Cannes 2021: najlepszy aktor
AACTA Awards 2021: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy aktor, najlepsza aktorka, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy scenariusz, najlepszy montaż
FF w Sitges 2021: najlepszy aktor, najlepszy reżyser


Hipnotyczny thriller psychologiczny z fenomenalną rolą nagrodzonego w Cannes Caleba Landry’ego Jonesa. Film inspirowany życiem Martina Bryanta, sprawcy największej masowej strzelaniny w historii Australii w 1996 roku. Nitram to pogłębiona próba zrozumienia, co sprawiło, że przeciętny, nieco oderwany od rzeczywistości chłopak wkroczył na ścieżkę zbrodni. Justin Kurzel (Snowtown, Prawdziwa historia gangu Kelly’ego, Makbet) po raz kolejny udowadnia, że rodzinne problemy, emocjonalne deficyty i dorastanie w samotności to wybuchowa mieszanka. Precyzyjnie wyreżyserowane kino, które zamiast szokować brutalnymi scenami, budzi instynktowny niepokój.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!

 

 

PARTNERZY:

Bookmark and Share

archiwum