kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Jednym głosem

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #288:
JEDNYM GŁOSEM (reż. Maria Schrader)

pokaz filmu i dyskusja
czwartek, 1 grudnia 2022, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 

 
W ramach kolejnego spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego, widzowie zobaczą Jednym głosem Marii Schrader - poruszający zapis drobiazgowego dziennikarskiego śledztwa, które dało początek ruchowi #metoo. Pokaz w czwartek, 1 grudnia, poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.


Niemiecka aktorka i reżyserka, twórczyni serialu Unorthodox Maria Schrader, w filmie Jednym głosem podjęła temat molestowania seksualnego, jakiego przez lata dopuszczał się jeden z najpotężniejszych producentów Hollywood, Harvey Weinstein. Autorką scenariusza do filmu - opartego na książce Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina i zapoczątkowało ruch #metoo - jest Rebecca Lenkiewicz, współtwórczyni nagrodzonej Oscarem Idy Pawła Pawlikowskiego.


Bohaterkami Jednym głosem są dwie dziennikarki New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor, które odkryły przed światem mroczne oblicze branży rozrywkowej i oddały głos ofiarom wieloletnich nadużyć. Na ekranie wcieliły się w nie Carey Mulligan (Obiecująca. Młoda. Kobieta) oraz Zoe Kazan (I tak cię kocham).

 

Gospodarzem spotkania będzie Mateusz Słuszniak, który studiuje informatykę (IV) na Akademii Górniczo-Hutniczej.

 

Jednym głosem zostanie zaprezentowane w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego - cyklu stworzonego z myślą o studentach, który w tym roku świętuje swoje 10-lecie. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

 


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).


BILETY dla studentów: 13 zł


O FILMIE:

JEDNYM GŁOSEM | SHE SAID
(Maria Schrader) US 2022, 135’

W 2017 światem wstrząsnęła informacja o wielkim skandalu w Hollywood. Reporterki New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor przedstawiły historię, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood - Harveya Weinsteina. Wykorzystywanie, szantażowanie i tuszowanie przestępstw przez szefa Miramaxu i The Weinstein Company trwało od dziesięcioleci. Publikacja New York Timesa zapoczątkowała ruch #MeToo. 

 

ZWIASTUN:

 

  

 

 PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum