kpb

Dojrzałe Kino: Bohater

środa, 16 listopada 2022, godz. 11.00

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13086_1.jpg

W środę, 16 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie Bohater - najnowszy film Asghara Farhadiego, nagrodzony w ubiegłym roku na Festiwalu w Cannes. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Bohater - najnowszy film zdobywcy dwóch Oscarów Asghara Farhadiego - to ponadczasowa opowieść o fatum i próbie odzyskania honoru oraz wnikliwe spojrzenie na to, jak media społecznościowe mogą kształtować i niszczyć wizerunek.
 

Bohater to nie tylko powrót irańskiego reżysera do ojczyzny, ale i do mistrzowskiej formy. Farhadi wyśmienicie dozuje emocje, tworząc film wyczulony na psychologiczne niuanse, a zarazem o rozmachu przypowieści. Jak nikt umie połączyć dylematy charakterystyczne dla kina moralnego niepokoju z sięgającym zenitu napięciem rodem z thrillera czy kryminału. Intymna, jednostkowa historia jest dla niego doskonałą okazją, by na ekranie odmalować całą sieć rozmaitych rodzinnych czy społecznych zależności.

 


Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 17 zł

 

Zapraszamy również na www.e-kinopodbaranami.pl, gdzie dostępne online są dwa wcześniejsze filmy Asghara Farhadiego: wyróżniony Oscarem Klient oraz zrealizowany w Hiszpanii film Wszyscy wiedzą.

 


O FILMIE:

BOHATER | GHAHREMAN
(Asghar Farhadi) IR/FR 127'

MFF w Cannes 2021: Grand Prix, François Chalais Award
Złote Globy 2022: Nominacja
MFF w Valladolid 2021: Najlepszy film (nominacja)


Dwukrotny laureat Oscara (za Rozstanie i Klienta) Asghar Farhadi powraca do rodzinnego Iranu. Nagrodzony Grand Prix w Cannes Bohater to fascynujący dramat o mężczyźnie, który odbywa karę więzienia za długi. Podczas dwudniowej przepustki w ręce Rahima trafia torba z kosztownościami. Mężczyzna staje przed dylematem: przywłaszczyć je czy odnaleźć właściciela. Wielowarstwowa przypowieść o człowieku, który stara się postępować według reguł, lecz napotyka na swojej drodze głównie niechęć i zazdrość. Mocne, perfekcyjne dramaturgicznie kino moralnego niepokoju.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum