kpb

Baby Broker - pokaz przedpremierowy w ramach pasma filmowego Conrad Festival

BABY BROKER (reż. Hirokazu Koreeda)
pokaz przedpremierowy
w ramach pasma filmowego Conrad Festival
poniedziałek, 24 października 2022, godz. 21.00
Kino Pod Baranami

 

 

24 października, w ramach pasma filmowego towarzyszącego Festiwalowi Conrada, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Baby Broker - najnowszego dzieła Hirokazu Koreedy, twórcy obsypanych nagrodami Złodziejaszków.

 

Tematem tegorocznego Festiwalu ConradaWSPÓLNOTY. Wspólnoty nie zawiązują się samorzutnie, bo nie są naturalnym związkiem krwi. Tym każda wspólnota różni się od rodziny, że tworzy się poprzez wybór przynależności: nikt nie wybiera swoich rodziców i nikt nie może ich z własnej historii wymazać, natomiast zawsze możliwa jest naturalizacja w obcym kraju i transfer między politycznymi frakcjami - tłumaczą organizatorzy Festiwalu.

 

W ramach pasma filmowego towarzyszącego Festiwalowi Conrada, przedpremierowo pojawi się koreański Baby Broker. W swoim najnowszym dziele Hirokazu Koreeda (Złodziejaszki) ponownie przygląda się rodzinie w kryzysie, w delikatny sposób zadając pytania o etykę, wolność wyboru i bezgraniczną miłość do drugiego człowieka. Wprowadzenie do filmu wygłosi gość Festiwalu, singapurski dramaturg Alfian Sa'at.

 


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

BABY BROKER | BROKER
(Hirokazu Koreeda) KP 2022, 129’

MFF w Cannes 2022: Złota Palma - najlepszy aktor (Kang-ho Song), Nagroda Jury Ekumenicznego, udział w Konkursie Głównym


Nowy film Hirokazu Koreedy, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą Złodziejaszków. Historia mężczyzny, który zajmuje się handlem porzuconymi noworodkami. Pewnego dnia zwraca się do niego matka, która chce odzyskać pozostawione w oknie życia dziecko. Bohaterowie wyruszają razem na jego poszukiwanie. Podróż doprowadzi ich do miejsc, których nigdy się nie spodziewali.

 

ZWIASTUN:

 

 

Nagrodzony na Festiwalu w Cannes Song Kang-ho zaprasza na film:

 

 

 

ORGANIZATOR:
Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO


PARTNER:
Kino Pod Baranami

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum