kpb

Silent Twins - pokaz przedpremierowy

SILENT TWINS (reż. Agnieszka Smoczyńska)
pokaz przedpremierowy
wtorek, 4 października 2022, godz. 18.15
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12967_4.jpg

 

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz nagrodzonego na Festiwalu w Gdyni filmu Silent Twins Agnieszki Smoczyńskiej. To prawdziwa historia June i Jennifer Gibbons – czarnoskórych bliźniaczek, które będąc dziećmi, umilkły dla świata zewnętrznego.

 

Silent Twins to najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej, autorki Córek dancingu i Fugi. Jedna z najoryginalniejszych polskich reżyserek, która o tym, co w nas dzikie i nieokiełznane, opowiada z lekkością tanecznych kroków, w swoim anglojęzycznym debiucie znów daje popis nieskrępowanej wyobraźni. Wizjonerski, wypełniony muzyką Silent Twins, zrealizowany jest w oparciu o reportaż Marjorie Wallace, ale nosi wyraźne piętno autorskiego stylu. I – podobnie jak poprzednie filmy Smoczyńskiej – pokazuje perspektywę kobiet.

 

Tym razem są to bliźniaczki z Walii: June i Jennifer Gibbons, które przestają komunikować się ze światem. Od ponurej prowincji, która czarnym dziewczynkom ma do zaoferowania głównie upokorzenia, milczące bliźniaczki uciekają w eksplodujące neonowymi kolorami, oprószone słonecznym blaskiem fantazje o pisarskiej sławie, romantycznej miłości i basenach pełnych Pepsi-Coli.

 

Silent Twins swoją energię zawdzięcza również Letitii Wright (Czarna Pantera, serial Czarne lustro) i Tamarze Lawrance (serial Mały topór). Aktorki tworzą przejmujące role dziewczyn, które nie mogą żyć ani bez siebie, ani razem, i których nastoletni bunt wymknął się spod kontroli.

 

Premiera filmu: 21 października 2022

 

Zapraszamy również do naszej wirtualnej sali (www.e-kinopodbaranami.pl), gdzie dostępna jest Fuga - wcześniejszy film Agnieszki Smoczyńskiej ze znakomitą rolą Gabrieli Muskały.


BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

SILENT TWINS | THE SILENT TWINS
(Agnieszka Smoczyńska) PL/GB/US 2022, 113’

MFF w Cannes 2022: Nagroda Un Certain Regard (nominacja)
47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych:
Złote Lwy dla najlepszego filmu;
nagroda indywidualna ze scenografię - Jagna Dobosz;
nagroda indywidualna za muzykę - Marcin Macuk i Zuzanna Wrońska;
Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych

 

Odmawiające komunikacji werbalnej z rodziną i rówieśnikami siostry tworzą symbiotyczny, choć niepozbawiony rywalizacji duet. Ich życie toczy się za zamkniętymi drzwiami dziewczęcego pokoju: w wyobraźni, we wspólnych (z wiekiem coraz mniej niewinnych) grach i na kartach książek, które piszą. Historia nastoletniego buntu czy ekscentrycznej zabawy, która wymknęła się spod kontroli? A może studium toksycznej miłości, tak silnej, że świat zewnętrzny przestaje mieć znaczenie, gdy normalne życie jest niemożliwe?

 

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum