kpb

Avatar wraca do kin!

AVATAR (reż. James Cameron)
wraca do kin!
W Kinie Pod Baranami od 23 września 2022

 


W oczekiwaniu na grudniową premierę filmu Avatar: Istota wody, od 23 września do naszego kina powraca pierwsza część sagi o planecie Pandora. Wyróżniony trzema Oscarami Avatar z 2009 roku, do dziś pozostaje najbardziej kasowym filmem w historii kina.

 

W niedzielę 2 października, zapraszamy na specjalny pokaz filmu Avatar, który zostanie zaprezentowany w wersji 3D. W tej szczególnej odsłonie film Jamesa Camerona zyskuje zupełnie nowy, skrajnie immersyjny wymiar, pozwalający widzom na pełne zanurzenie w wykreowanym na ekranie świecie.


Najbardziej kasowy film wszech czasów, Avatar Jamesa Camerona, ponownie na kinowym ekranie! Po trzynastu latach widzowie mogą znów przenieść się do roku 2154, na niezwykłą planetę Pandora, na którą łakomie spoglądają marzące o wielkich zyskach ziemskie korporacje.


Zrealizowany w 2009 roku Avatar imponował rozmachem wizji i nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi, w tym znacznie udoskonaloną metodą przechwytywania ruchu (motion capture). Pozaziemski świat został wykreowany od podstaw, z niezwykłą dbałością o detale. Wszyscy aktorzy przeszli profesjonalne szkolenie obejmujące naukę łucznictwa, jazdy konnej, używania broni palnej i walki wręcz oraz nauczyli się mówić w (stworzonym specjalnie na potrzeby filmu) języku Na'vi.


W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Sam Worthington, Zoe Saldaña, Stephen Lang, Michelle Rodriguez i Sigourney Weaver.

 

Warto zostać do końca seansu!


UWAGA! W filmie znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną.


O FILMIE:

AVATAR RE-RELEASE | AVATAR
(James Cameron) US/GB 2009, 166’

Oscary 2010 - wygrana: Najlepsza scenografia, Najlepsze efekty specjalne, Najlepsze zdjęcia (Mauro Fiore)
Oscary 2010 - nominacje: Najlepszy film (James Cameron, Jon Landau), Najlepszy reżyser (James Cameron), Najlepsza muzyka oryginalna (James Horner), Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż, Najlepszy montaż dźwięku
Złote globy 2010 - wygrana: Najlepszy dramat, Najlepszy reżyser (James Cameron)
Złote globy 2010 - nominacja: Najlepsza muzyka (James Horner), Najlepsza piosenka
BAFTA 2010 - wygrana: Najlepsza scenografia, Najlepsze efekty specjalne
BAFTA 2010 - nominacja: Najlepszy film (James Cameron, Jon Landau), Najlepszy reżyser (James Cameron), Najlepsze zdjęcia (Mauro Fiore), Najlepsza muzyka (James Horner), Najlepszy montaż, Najlepszy dźwięk
Saturny 2010 - wygrana: Najlepszy film sci-fi, Najlepsza aktorka (Zoe Saldana), Najlepszy aktor (Sam Worthington), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Sigourney Weaver), Najlepszy aktor drugoplanowy (Stephen Lang), Najlepsza reżyseria (James Cameron), Najlepszy scenariusz (James Cameron), Najlepsza muzyka (James Horner), Najlepsza scenografia, Najlepsze efekty specjalne
Cezary 2010 - nominacja: Najlepszy film zagraniczny (James Cameron)

 

Bohater, który wcale nie chce nim być. Niezwykła wyprawa. Wielka przygoda. Wybór pomiędzy życiem, które zostawił a niezwykłym nowym światem, który poznaje i uczy się nazywać swoim domem.


Jake Sully (Sam Worthington) - sparaliżowany były komandos - dostaje szansę na odzyskanie zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym. Mężczyzna trafia na Pandorę: planetę zamieszkiwaną przez Na'vi - człekopodobna rasę, która według ludzi żyje na prymitywnym poziomie, a w rzeczywistości jest dużo bardziej zaawansowana. Wysokie na dziesięć stóp, pokryte niebieską skórą Na'vi żyją w swoim świecie w zgodzie z naturą zachowaną w nienaruszonym stanie. Niestety ludzie poszukujący na terenie Pandory cennych minerałów zagrażają ich egzystencji.


ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum