kpb

Paryż pani Harris - pokaz przedpremierowy

PARYŻ PANI HARRIS (reż. Anthony Fabian)
pokaz przedpremierowy
czwartek, 6 października 2022, godz. 18.15
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12967_4.jpg

 

Luksusowe kreacje od Diora, magiczny Paryż lat 50. i znakomita rola Lesley Manville. 6 października zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Paryż pani Harris - zdecydowanie najmodniejszego tytułu tego sezonu!

 
Oparty na powieści Paula Gallico Mrs. 'Arris Goes to Paris film Paryż pani Harris to czarująca opowieść o pozornie zwyczajnej brytyjskiej gospodyni domowej, której marzenie o posiadaniu sukni Christiana Diora zabiera ją w niezwykłą przygodę do Paryża. 


W filmie Anthony’ego Fabiana (Skóra, Więcej niż słowa) francuska stolica - centrum mody i elegancji - jest kompletnie obcym światem dla dotkliwie doświadczonej przez II wojnę światową Brytyjki. Marzenie o sukni splata się w jedno z pragnieniem ucieczki od rzeczywistości, naznaczonej wojenną stratą męża. Paryż pani Harris to rozczulająca, współczesna bajka o dążeniu do celu, sile przyjaźni i pozostawaniu sobą, niezależnie od okoliczności.


W filmie występują: Lesley Manville (Nić widmo), Isabelle Huppert (Elle), Jason Isaacs (Odkupienie), Lambert Wilson (Benedetta) i Lucas Bravo (serial Emily w Paryżu).


Premiera filmu: 7 października 2022.


BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

PARYŻ PANI HARRIS | MRS. HARRIS GOES TO PARIS
(Anthony Fabian) HU/CA/FR/US/BL 2022, 115’

W Londynie po II wojnie światowej Ada Harris (nominowana do Oscara Lesley Manville) zarabia na życie sprzątając domy. Prowadzi samotne życie, odkąd jej ukochany mąż Eddie zaginął w akcji, ale nie jest typem osoby, która rozpamiętuje wszelkie nieszczęścia. Pewnego dnia Ada dostrzega niewyobrażalnie piękną suknię Christiana Diora wiszącą w sypialni bogatej klientki. Posiadanie czegoś tak pięknego, prawdziwego dzieła sztuki - ach, to mogłoby naprawdę zmienić życie człowieka.


Po podjęciu dodatkowej pracy i licznych oszczędnościach Adę w końcu stać na suknię Diora. Żegna się z bliskimi przyjaciółmi i udaje się do Paryża, aby odwiedzić luksusowy dom mody, gdzie zamieni swoje marzenia w rzeczywistość.

 

ZWIASTUN:

 
WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

piątek, 16 września 2022, godz. 18.15
Kino Pod Baranami
 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum