kpb

Integracja w kinie: Piosenki o miłości

INTEGRACJA W KINIE:
PIOSENKI O MIŁOŚCI (reż. Tomasz Habowski)

pokaz filmu oraz spotkanie
dla polskiej i ukraińskiej młodzieży
sobota, 10 września 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 


10 września, wraz z organizacją Druha we mnie masz, zapraszamy polską i ukraińską młodzież na specjalny pokaz Piosenek o miłości - poetyckiej, kameralnej opowieści o uczuciach, dylematach oraz muzyce. Film zostanie zaprezentowany z ukraińskimi i angielskimi napisami, a po seansie odbędzie się rozmowa.


Piosenki o miłości to przywołująca echa francuskiej Nowej Fali historia miłosna, w której uczucia ścierają się z kalkulacją, a prawdziwa pasja zderza się z trudnymi realiami przemysłu muzycznego. Debiutancki film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność oraz dochodzeniu do własnego głosu.
 

Debiutująca w filmie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, którą cechuje niesamowity talent, ale też potężny brak wiary w siebie. Elektryzującą parę z artystką tworzy Tomasz Włosok (Boże Ciało, Jak pokochałam gangstera). Ponadto w obsadzie pojawiają się: Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski i Iga „Ofelia” Krefft. Muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.


Pokaz filmu Piosenki o miłości 10 września przeznaczony jest dla polskiej i ukraińskiej młodzieży, która po seansie - w luźnej atmosferze - porozmawia o obejrzanym filmie. Rozmowa będzie prowadzona po polsku, ukraińsku i angielsku, tak, aby nie było bariery językowej.

 
Film Piosenki o miłości zostanie zaprezentowany z podwójnymi, angielskimi i ukraińskimi napisami.
 

BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (senior)
 

Organizacja pozarządowa DRUHA WE MNIE MASZ powstała w odpowiedzi na napaść zbrojną Rosji na Ukrainę. Jej celem jest pomoc młodzieży Ukraińskiej, która znalazła się w Polsce wskutek przymusowej emigracji z ojczyzny. Wspólny seans w Kinie Pod Baranami jest kolejnym spotkaniem integracyjnym przeprowadzanym przez tę grupę.
 

Przedstawiciele organizacji o pokazie: Spotkanie w Kinie Pod Baranami jest okazją do zgromadzenia polskich i ukraińskich miłośników i miłośniczki kinematografii. Po wspólnym seansie przeprowadzona zostanie dyskusja, podczas której każdy uczestnik będzie mógł opowiedzieć o swoich odczuciach na temat filmu. Zależy nam na tym, aby stworzyć przestrzeń do bliższego zapoznania się, i podzielenia się swoimi emocji, czemu sprzyjać ma kinowa atmosfera. Mamy nadzieję, że spotkanie przy sztuce będzie kolejnym krokiem na drodze do odnalezienia się w obcym kraju.

 
O FILMIE:
 
PIOSENKI O MIŁOŚCI | PIOSENKI O MIŁOŚCI
(Tomasz Habowski) PL 2021, 90’

Złote Lwy 2021 - wygrana: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Najlepszy film (Tomasz Habowski)


Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum