kpb

Baranki w pieluchach: Trzy tysiące lat tęsknoty

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
TRZY TYSIĄCE LAT TĘSKNOTY
(reż.
George Miller)
czwartek, 15 września 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek 15 września, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Na ekranie Trzy tysiące lat tęsknoty - pełna fantastycznych wizji baśń dla dorosłych, w reżyserii George’a Millera (Mad Max). W rolach głównych Tilda Swinton i Idris Elba.

 

George Miller - twórca filmów o Mad Maxie a zarazem jeden z największych wizjonerów kina - w Trzech tysiącach lat tęsknoty otwiera przed widzem fantastyczny, pełen magii świat, gdzie wszystko jest możliwe. Najnowsze dzieło australijskiego reżysera to zrealizowana z ogromnym rozmachem, pełna fantastycznych wizji baśń dla dorosłych o wielkiej miłości silniejszej niż rozum i upływ czasu.


Główną bohaterką filmu jest Alithea (Tilda Swinton) - samotna profesor narratologii, która z butelki kupionej na Wielkim Bazarze w Stambule uwalnia dżinna. Mityczne stworzenie (Idris Elba) pragnie spełnić jej trzy życzenia, jednak naukowczyni wcale nie zamierza ich wypowiedzieć. Doskonale wie, jaką cenę mają ujawnione pragnienia oraz że każda opowieść o spełnianiu życzeń jest przestrogą dla innych.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

  

O FILMIE:

TRZY TYSIĄCE LAT TĘSKNOTY | THREE THOUSAND YEARS OF LONGING
(George Miller) AU/US 2022, 108’

Dr Alithea Binnie jest osobą mocno stąpającą po ziemi. Jej zadowolenie z życia bierze się po części z faktu, że już dawno przestała uganiać się za mrzonkami w poszukiwaniu szczęścia. Nie ma wygórowanych wymagań wobec świata, do którego podchodzi z dużą dawką sceptycyzmu. W życiu kieruje się zaś zdrowym rozsądkiem, zamiast ulegać porywom uczuć.


Mimo tego, a może właśnie dlatego, pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżin, który w zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń. Problem w tym, że Alithea zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć. 

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum