kpb

Baranki w pieluchach: Wulkan miłości

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
WULKAN MIŁOŚCI (reż. Sara Dosa)
czwartek, 8 września 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek 8 września, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Na ekranie Wulkan miłości - poruszająca dokumentalna opowieść o parze wulkanologów, którzy przez 25 lat podróżowali do wszystkich wulkanów świata.

 

Film Wulkan miłości otwierają ujęcia wulkanów o poetyckich i równocześnie groźnych nazwach. To celowy zabieg, bo dzieło Sary Dosy to prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz wielbione przez nich wulkany.


Francuscy badacze przez ćwierć wieku podróżowali po świecie, stając się z czasem najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami. Zginęli także razem – podczas wybuchu wulkanu w Japonii w 1991 roku.


Reżyserka o filmie: Wpadłam na trop Katii i Maurice’a podczas przygotowań do mojego poprzedniego filmu. [...] Wyobraziłam sobie, że idealnie byłoby zilustrować opowieść pięknymi archiwalnymi ujęciami wulkanów. Szukając odpowiednich materiałów, trafiliśmy oczywiście na historię Katii i Maurice’a Krafftów. Im więcej się o nich dowiadywałam, tym bardziej fascynował mnie charakter ich relacji – to nie był tylko związek Maurice’a i Katii, to niemalże trójkąt miłosny między nimi i wulkanami. Nie ma Maurice’a i Katii bez wulkanów. Ta myśl zaprowadziła mnie na ścieżkę rozważań obejmujących tak wiele rzeczy: relację człowieka z przyrodą, odczuwanie natury, tworzenie, niszczenie, miłość, życie i jego znaczenie.

 

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

  

O FILMIE:

WULKAN MIŁOŚCI | FIRE OF LOVE
(Sara Dosa) CA/US 2022, 93’

FF Sundance 2022: Nagroda Jonathana Oppenheima za montaż
CPH:DOX Kopenhaga 2022 - nominacja: DOX:AWARD
Millennium Docs Against Gravity 2022 - nominacja: udział w konkursie głównym (Sara Dosa)


Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo naukowe Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali razem do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także wspólnie – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów.


Wulkan miłości z narracją Mirandy July jest hipnotyczna analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. Ciekawość jest silniejsza od lęku – jak stwierdziła kiedyś Katia. Wulkan miłości otrzymał Nagrodę za Najlepszy Montaż w Amerykańskim Filmie Dokumentalnym na tegorocznym festiwalu w Sundance. Autorem muzyki oryginalnej jest Nicolas Godin – połowa francuskiego duetu Air.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum