kpb

Baranki w pieluchach: Cicha ziemia

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
CICHA ZIEMIA (reż. Agnieszka Woszczyńska)
czwartek, 1 września 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek 1 września, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Na ekranie Cicha ziemia - trzymający w napięciu debiut Agnieszki Woszczyńskiej.

 

Intrygująca wiwisekcja relacji partnerskich i klimat przywodzący na myśl filmy Yorgosa Lanthimosa, Rubena Östlunda i Luki Guadagnina. Akcja Cichej ziemi - prezentowanego na Festiwalu w Toronto debiutu Agnieszki Woszczyńskiej - osadzona jest wśród malowniczych krajobrazów Sardynii. To właśnie tam swój wakacyjny odpoczynek zaplanowało polskie małżeństwo (grane przez Agnieszkę Żulewską i Dobromira Dymeckiego - aktorów TR Warszawa). Błogi wypoczynek zaburza awaria basenu, która zmusza wczasowiczów do konfrontacji z otoczeniem.


Trzymająca w napięciu Cicha ziemia pozwala, by pod gładką powierzchnię powolutku podchodziły wrzące emocje. Zagrożony małżeński status quo to metafora szerszej, politycznej alienacji i obojętności. Do motywu utraconej niewinności odsyła również obsada: w roli nurka wystąpił tu sam Jean Marc-Barr, znany z kultowego Wielkiego błękitu.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

  

O FILMIE:

CICHA ZIEMIA | CICHA ZIEMIA
(Agnieszka Woszczyńska) PL/IT/CZ 2021, 113’

MFF w Salonikach 2021 - wygrana: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) - Dla najlepszego filmu w konkursie międzynarodowym (Agnieszka Woszczyńska)
MFF w Salonikach 2021 - nominacje: Złoty Aleksander - Theo Angelopoulos - Udział w konkursie głównym (Agnieszka Woszczyńska)


Tytułowa cisza nie ma w sobie nic sielskiego, choć akcja filmu rozgrywa się w wakacje, na włoskiej wyspie, gdzie wynajmują dom z widokiem Anna (Agnieszka Żulewska) i Adam (Dobromir Dymecki).


Z daleka, jak wiadomo, widok jest piękny, dlatego małżeństwo woli zachować dystans (fantastycznie uchwycony w zdjęciach Bartosza Świniarskiego, operatora Niepamięci Christosa Nikou). Pełna lodówka, pełne portfele, zabezpieczone alarmem drzwi i równie szczelnie zamknięte oczy gwarantują im ochronę przed kontaktem z rzeczywistością – do czasu, gdy odkryją, że w posiadłości nie działa basen. Usterka, której natychmiastowej naprawy żądają, niebezpiecznie rozszczelni jednak ich strefę komfortu, powodując przeciek, którym do wygodnego, zautomatyzowanego życia pary wedrą się chaos, strach i śmierć. A błoga cisza okaże się zwykłą zmową milczenia.

 

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum