kpb

National Theatre Live: Prima Facie - pokaz specjalny spektaklu

NATIONAL THEATRE LIVE:
PRIMA FACIE (reż. Justin Martin)

pokaz specjalny spektaklu
niedziela, 16 października 2022, godz. 16.00
Kino Pod Baranami

 

 

W niedzielę, 16 października, w ramach cyklu National Theatre Live, zapraszamy na specjalny pokaz spektaklu Prima Facie w reżyserii Justina Martina. Znakomicie ocenione przez krytyków przedstawienie jest debiutem aktorki Jodie Comer (Obsesja Eve) na słynnym West Endzie.


Solowe tour de force. Jodie Comer bierze scenę szturmem. Odważny, bezbłędny występ - tak spektakl Prima Facie w reżyserii Justina Martina, wystawiony w londyńskim Harold Pinter Theatre komentowali krytycy.


Główną, a zarazem jedyną osobą pojawiającą się na scenie w sztuce Suzie Miller jest Jodie Comer (serial Obsesja Eve, Ostatni pojedynek, Free Guy), która rolą adwokatki Tessy debiutuje na legendarnym West Endzie. Jej bohaterka jest ambitna, zdeterminowana i świetna w tym co robi. Po mistrzowsku broni swoich klientów - mężczyzn oskarżonych o nadużycia seksualne - wyraźnie uwidaczniając wszelkie nieścisłości i światłocienie w ich sprawach. Jednakże pewne wydarzenie zmusi ją do popatrzenia na dotychczasową działalność od zupełnie innej strony.


Spektakl prezentowany jest w naszym kinie w ramach cyklu National Theatre Live, transmitującego brytyjskie przedstawienia teatralne do ponad 700 kin na całym świecie. 


BILETY:
35 zł
(normalny)
25 zł (ulgowy)   


UWAGA! Sztuka zawiera sceny mówiące o seksie, przemocy, gwałcie i może wywołać u widzów niepokój lub trudne emocje.


O SPEKTAKLU:

PRIMA FACIE | PRIMA FACIE
(Justin Martin) GB 2022, 131’

Tessa jest młodą, błyskotliwą adwokatką. Wywodząca się z klasy robotniczej kobieta własną pracą doszła na sam szczyt, gdzie broni, przesłuchuje i zwycięża. Nieoczekiwany splot wydarzeń sprawia jednak, że ścieżki patriarchalnej mocy prawa, siły dowodów i moralności zaczynają się rozchodzić. Prima Facie przenosi widza w samo centrum wydarzeń, podczas których emocje i doświadczenie zderzają się z nieubłaganymi zasadami gry.


PRASA O SPEKTAKLU:

Debiut Jodie Comer na West Endzie to prawdziwy chrzest bojowy. Jednoosobowa sztuka o prawniczce, która specjalizuje się w obronie mężczyzn oskarżonych o napaść seksualną [...] wymaga od aktorki szalonego, niekończącego się fizycznego i emocjonalnego zaangażowania.
Arifa Akbar, The Guardian

 

To niezwykle odważny i intensywny występ Comer w jej dopiero drugiej w życiu roli scenicznej [...], który zdecydowanie potwierdza, że jest gwiazdą.
Nick Curtis, Evening Standard

 

Kiedy bohaterka grana przez Comer wybucha, nie sposób odwrócić wzroku. Aktorka wnosi życie w swoje argumenty, tworząc przy tym niezapomniane, teatralne chwile.
Sarah Crompton, WhatsOnStage


ZWIASTUN:

 

 

WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

niedziela, 18 września 2022, godz. 15.00
Kino Pod Baranami

Bookmark and Share

archiwum