kpb

Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Piosenki o miłości

KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
PIOSENKI O MIŁOŚCI
(reż. Tomasz Habowski)
wtorek, 9 sierpnia 2022, godz. 20.45
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

 

 
Zapraszamy na kolejny pokaz pod gwiazdami w ramach
Letniego Taniego Kinobrania. Projekcje odbywają się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. We wtorek, 9 sierpnia w programie Piosenki o miłości Tomasza Habowskiego - poetycki i kameralny przebój ubiegłorocznego festiwalu w Gdyni.

 

Do listy festiwalowych lokalizacji dołączyło nowe miejsce: ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w którym od połowy lipca odbywają się plenerowe pokazy pod hasłem Kinobranie z Muzeum Manggha.

 

Piosenki o miłości to przywołująca echa francuskiej Nowej Fali historia miłosna, w której uczucia ścierają się z kalkulacją, a prawdziwa pasja zderza się z trudnymi realiami przemysłu muzycznego. Debiutancki film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność oraz dochodzeniu do własnego głosu.

 

Debiutująca w filmie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, którą cechuje niesamowity talent, ale też potężny brak wiary w siebie. Elektryzującą parę z artystką tworzy Tomasz Włosok (Boże Ciało, Jak pokochałam gangstera). Ponadto w obsadzie pojawiają się: Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski i Iga „Ofelia” Krefft. Muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.

 

Pokaz odbędzie się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha.

 
W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.

 


BILETY: 15 zł
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

PIOSENKI O MIŁOŚCI | PIOSENKI O MIŁOŚCI
(Tomasz Habowski) PL 2021


Złote Lwy 2021 - wygrana: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Najlepszy film (Tomasz Habowski)


Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum