kpb

Dojrzałe Kino: Powodzenia, Leo Grande

środa, 10 sierpnia 2022, godz. 11.00

 

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę 10 sierpnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się pełen lekkości komediodramat Powodzenia, Leo Grande ze znakomitą rolą Emmy Thompson. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Komediodramat Powodzenia, Leo Grande to jednocześnie film lekki, błyskotliwy i społecznie ważny. Główną bohaterką wyreżyserowanej przez Sophie Hyde (Zwierzęta) śmiałej obyczajowo opowieści, jest dojrzała nauczycielka poszukująca nowych, sensualnych doznań. W roli głównej wystąpiła gwiazda brytyjskiego i amerykańskiego kina, Emma Thompson (Cuella, To właśnie miłość, Rozważna i romantyczna).


Reżyserka o filmie: Wystrzegałam się takich ruchów kamery, które podkreślałyby seksapil czy nadawały obrazom erotyczne zabarwienie. Nie nakręciłam Powodzenia, Leo Grande po to, żeby rozpalać widzów, tylko coś im przekazać. [...] To film o tym, że potrzebujemy sami siebie, swojej uwagi, atencji, akceptacji, swojego docenienia siebie samych.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Powodzenia, Leo Grande będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

POWODZENIA, LEO GRANDE | GOOD LUCK TO YOU,  LEO GRANDE
(Sophie Hyde) USA 2022, 97'

MFF w Cannes 2021 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Jacques Audiard)
Cezary 2022 - nominacja: Najbardziej obiecująca aktorka (Lucie Zhang), Najbardziej obiecujący aktor (Makita Samba), Najlepsza muzyka filmowa (Rone), Najlepsze zdjęcia (Paul Guilhaume), Najlepszy scenariusz adaptowany (Céline Sciamma, Jacques Audiard, Léa Mysius)
MFF Nowe Horyzonty 2021 - nominacja: Udział w sekcji (Jacques Audiard)


Nancy Stokes (Emma Thompson), emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande (Daryl McCormack).

 

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

  

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum