kpb

Kinobranie na Powiślu: Najlepsze lata

Kinobranie na Powiślu:
NAJLEPSZE LATA (reż. Jonah Hill)

pokaz plenerowy
16. Letnie Tanie Kinobranie
- wydarzenie towarzyszące

czwartek, 4 sierpnia 2022, godz. 21.15
kawiarnia Halo Wisła
ul. Powiśle 11

 

 

4 sierpnia zapraszamy na pokaz plenerowy na krakowskim Powiślu - u podnóża Wawelu. Na ekranie: reżyserski debiut aktora Jonah Hilla - Najlepsze lata (Mid90s) - skąpana w kalifornijskim słońcu opowieść o dorastaniu osadzona w świecie deskorolkowców. Partnerem wydarzenia jest Halo Wisła - kawiarnia mieszcząca się pod adresem Powiśle 11 oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission. Bilety: 15 zł.


Po dziedzińcu Pałacu Pod Baranami i ogrodzie przy Muzeum Manggha, Letnie Tanie Kinobranie - wakacyjny festiwal filmowy Kina Pod Baranami - odwiedzi kolejne miejsce na mapie Krakowa. Będzie nim przestrzeń u podnóża Wawelu, znana jako Powiśle, gdzie znajduje się jedno z festiwalowych miejsc: kawiarnia Halo Wisła.


To właśnie na Powiślu odbędzie się plenerowy pokaz filmu Najlepsze lata - bezpretensjonalnego portretu dojrzewania w Ameryce lat. 90. Aktor Jonah Hill w swoim reżyserskim debiucie snuje subtelną opowieść o czasach, w których jemu samemu przyszło dorastać. Doceniony na Festiwalu w Berlinie film jest pełen kumpelskiego uroku, młodzieńczego buntu, sugestywnej muzyki i deskorolkowych popisów.


W głównych rolach występują: młodziutki Sunny Suljic – aktor i deskorolkarz, znany z Zabicia świętego jelenia Yorgosa Lanthimosa oraz gry God of War; specjalizujący się w rolach niepokornych nastolatków Lucas Hedges, a także raper Na-Kel Smith, mistrzyni drugiego planu Katherine Waterston i znana z serialu Euforia Alexa Demie.

 

MASZ WŁASNY KRÓTKI FILM DESKOROLKOWY?
Zgłoś się do nas - wyświetlimy go przed pokazem!
Jeśli jeździcie na desce i/lub tworzycie filmy deskorolkowe i chcecie je pokazać światu  - zgłoście się do nas!
Wybierzemy  najfajniejsze i wyświetlimy przed projekcją filmu Najlepsze lata.
Kontakt: ola@kinopodbaranami.pl

 


BILETY: 15 zł

Z kuponem akcji Zbieraj KINO - zniżka na wybrane pozycje z menu Halo Wisła.


Współorganizatorami pokazu są: Fundacja Dla Kina, Kino Pod Baranami, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission i Halo Wisła.


O FILMIE:

NAJLEPSZE LATA | MID90S
(Jonah Hill) US 2018, 85’

MFF w Toronto 2018: światowa premiera
Critics’ Choice 2019: najlepszy młody aktor (nominacja)


W świetnie przyjętym na MFF w Berlinie Mid90s, amerykański komik Jonah Hill z zaskakującą subtelnością przygląda się dylematom wieku dojrzewania. Głównym bohaterem filmu jest 13-letni Stevie (Sunny Suljic), dla którego dorastanie wiąże się z serią rozczarowań i upokorzeń. Wychowywany przez samotną matkę chłopak kiepsko dogaduje się z rówieśnikami, a w domu bywa ofiarą agresji starszego brata (Lucas Hedges). Odskocznią od tych problemów okazuje się dla Steviego nowa pasja – jazda na desce. Porównywany do Boyhood i Jutro albo pojutrze film Hilla przykuwa uwagę także dlatego, że zapewnia widzom nostalgiczną podróż do lat 90. Niepowtarzalny klimat tamtych czasów udaje się wskrzesić za sprawą świetnej ścieżki dźwiękowej, na której hip-hopowe szlagiery z epoki sąsiadują z piosenkami Morrisseya i Nirvany.
Opis MFF Nowe Horyzonty, Piotr Czerkawski


Oficjalny hasztag festiwalu: #Kinobranie2022

 

SPOT FESTIWALU:

 

  

 

Bookmark and Share

archiwum