kpb

Kino Objazdowe - plenerowe pokazy filmowe w Małopolsce

KINO OBJAZDOWE
plenerowe pokazy filmowe w Małopolsce
lipiec-sierpień 2022
Kino Pod Baranami

 


 
Pokaz filmu Król Artur: Legenda miecza na Zamku Tenczyn w Rudnie, odbędzie się 3 września o godz. 20.15.

 

Na przełomie lipca i sierpnia Kino Pod Baranami rusza w trasę! Kino Objazdowe to cztery dni plenerowych pokazów filmowych, odbywających się w różnych zakątkach Małopolski: na Zamku Tenczyn w Rudnie, przy wale wiślanym w Niepołomicach, w parku na Zamku Suskim w Suchej Beskidzkiej i w Mszanie Dolnej w Beskidzie Wyspowym. Bezpłatne seanse pod gwiazdami organizowane są w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema.


Pod koniec lipca i na początku sierpnia KINO OBJAZDOWE odwiedzi cztery urokliwe miejsca w Małopolsce. Projekcje odbędą się u podnóża leżącego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej malowniczego Zamku Tenczyn w Rudnie; na łące nieopodal kawiarni Zwał jak zwał mieszczącej się przy Wiślanej Trasie Rowerowej w Niepołomicach; w parku przy nazywanym “Małym Wawelem” renesansowym Zamku Suskim w Suchej Beskidzkiej oraz w kameralnym amfiteatrze za budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej - stolicy Górali Zagórzańskich.


Inicjatywa KINO OBJAZDOWE narodziła się z myślą o miejscowościach w regionie Małopolski. Celem plenerowych projekcji jest budowanie i wzmacnianie zainteresowania kinematografią oraz kinem jako doświadczeniem wspólnotowym.


Wstęp na pokazy jest bezpłatny!
*Na Zamek Tenczyn w Rudnie obowiązuje bilet wstępu.


Wydarzenie KINO OBJAZDOWE jest organizowane w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema, skupiającego się na promocji kina jako miejsca, które buduje wspólnotę. W projekcie biorą udział: Kino Pod Baranami (Kraków), Cinema ARTA (Kluż-Napoka), Kino Aero (Praga), Kino Usmev (Koszyce) i Budapest Film Zrt. (Budapeszt). Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

 

PROGRAM: 

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych pokaz na Zamku Tenczyn w Rudnie został przeniesiony na 3 września.

 

środa, 3 sierpnia, g. 21.15
miejsce pokazu: park przy Zamku Suskim (Sucha Beskidzka, ul. Zamkowa 1)
WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 135’

 

piątek, 5 sierpnia, g. 21.15
miejsce pokazu: amfiteatr za budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej (Mszana Dolna, ul. Piłsudskiego 58A)
DREAMLAND | DREAMLAND
(Stanisław Berbeka) PL 2018, 85’

 

piątek, 19 sierpnia, g. 20.15
miejsce pokazu: łąka przy kawiarni Zwał jak zwał (Niepołomice ul. Wałowa 9)
MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ | MIDSOMMAR
(Ari Aster) US 2019, 147’

 

sobota, 3 września, g. 20.15
miejsce pokazu: Zamek Tenczyn w Rudnie (Rudno 1)
KRÓL ARTUR: LEGENDA MIECZA | KING ARTHUR: LEGEND OF THE SWORD
(Guy Ritchie) AU/US/GB 2017, 127'

 

 

O FILMACH:

DREAMLAND | DREAMLAND
(Stanisław Berbeka) PL 2018, 85’

Krakowski Festiwal Górski 2018: Najlepszy Film Polski, Nagroda Publiczności
Bansko Film Fest 2018: Grand Prix
Banff Mountain Film Festival 2018: Official Selection
Festiwal Górski Adrenalinium 2018: Srebrna Kozica
Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady 2018: Najlepszy Film Polski
Spotkania z Filmem Górskim, Zakopane 2018: Najlepszy Film Polski, Nagroda Publiczności
58. Krakowski Festiwal Filmowy: udział w konkursie polskim

 

W dokumencie Stanisława Berbeki odżywają wspomnienia o ojcu reżysera – Macieju Berbece. Dzięki relacjom świadków wypraw, wspomnieniom najbliższych oraz archiwalnym nagraniom (filmowym oraz dźwiękowym) przybliżamy się do sposobu myślenia wybitnego polskiego himalaisty i podróżnika. Wśród opowieści o rodzinie, wyznawanych przez Berbekę wartościach oraz najważniejszych wyprawach pojawia się także wątek zimowej wyprawy na Broad Peak. 5 marca 2013 roku bohater filmu osiągnął swój wymarzony cel, jednak zginął podczas próby zejścia ze szczytu.

 

KRÓL ARTUR: LEGENDA MIECZA | KING ARTHUR: LEGEND OF THE SWORD
(Guy Ritchie) AU/US/GB 2017, 126'

Odważna historia sprytnego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londinium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.

 

 

MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ | MIDSOMMAR
(Ari Aster) US 2019, 147’

Znalezione obrazy dla zapytania midsommar

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

 

 

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 135’


 
Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

 

Porywająca uczta wizualna, przywołująca twórczość Federico Felliniego. Film twórcy Młodości, Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego. Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

 

 

 

 

ORGANIZATORZY:


                                     


PARTNERZY:
           
    

                                  

 

                                              

 

             

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

         

 

 

Pokazy realizowane są w ramach projektu INTERCONNECTING CINEMA.

 

 

KINA PARTNERSKIE:
Cinema ARTA - Kluż-Napoka, Rumunia
Kino Aero - Praga, Czechy
Kino Usmev - Koszyce, Słowacja
Budapest Film Zrt. - Budapeszt, Węgry


Wydarzenie jest współfinansowane z środków Komisji Europejskiej.

Bookmark and Share

archiwum